Aktualności

Ważne informacje dotyczące Wielkiego Tygodnia.

 • Kancelaria parafialna: czynna tylko we wtorek od godz. 19.00.
 • Spowiedź Św: od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 18.00. W czwartek spowiedź po liturgii wieczornej od godz. 20.00 do 22.00. W piątek od 8.00 do 12.00, oraz bezpośrednio po liturgii wieczornej.
 • Wielki Czwartek. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy adoracja w ciemnicy do godz. 22.00. 
 • Wielki Piątek. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 19.00. Czuwanie modlitewne grup według podanego porządku. Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Po liturgii adoracja w Grobie do godz. 23.00.
 • Wielka Sobota. Adoracja w Grobie od godz. 8.00 do godz. 20.30. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny. Czuwanie modlitewne grup według podanego porządku. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna.Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.30, przynosimy ze sobą świece.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcja z procesją o godz. 6.00. Pozostałe msze o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 / chrzcielna /, 18.00.
 • Porządek Triduum Paschalnego w kościołach filialnych: według podanego przez kapłana planu.

 Życzymy Naszym Parafianom i Gościom dobrego przeżycia tego czasu i zachęcamy do uczestniczenia w tych doniosłych Liturgiach - DUSZPASTERZE I SIOSTRY BOŻEJ OPATRZNOŚCI.

 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 487

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.04.2019

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy Ojca Radosława i Ojca Michała z Niepokalanowa. Porządek rekolekcji: od poniedziałku do środy w kościele parafialnym o godz. 8.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec, o godz. 9.00 Msza z nauką, godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec, godz. 18.00 Msza z nauką. Na filiach w poniedziałek i wtorek : Karsk, Olchowo godz. 16.00 Msza z nauką. Wojcieszyn, Dąbrowa godz. 17.00. W Środę od godz. 16.00 sakrament pokuty w kościele parafialnym.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 3. Klasy 7 dziś będą miały spotkanie formacyjne po obowiązkowej Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie potrwa do godz. 20.00.
 4. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas 3 gimnazjum. Modlić się będziemy w intencji egzaminu gimnazjalnego. Po Mszy udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.
 5. Spotkanie młodzieży klasy 8 przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania w tym roku w sobotę o godz. 16.00 w kościele.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas 8. Modlić się będziemy o dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty. Na zakończenie zostanie im udzielone specjalne Błogosławieństwo.
 7. W środę w Olchowie nie będzie Mszy Św.
 8. W piątek będzie tylko jedna droga krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta po mszy wieczornej. Zmieniamy trasę, aby uniknąć blokady drogi Wojewódzkiej. Pójdziemy ulicami: Wyszyńskiego, Czarneckiego, Luboszan, Blacharską i z powrotem Wyszyńskiego do kościoła. Trasa jest krótka, osoby starsze także mogą w niej wziąć udział.
 9. W sobotę nie będzie próby scholii dziecięcej.
 10. Zbiórka dla ministrantów dotycząca Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy. Procesja z palmami dookoła kościoła na mszy o 12.30. Spotykamy się przy krzyżu misyjnym. Prosimy o przygotowanie czytania pasji, wersja krótka. Ministranci pasję przygotują na mszę o godz. 9.30, grupa kontemplacyjna na mszę o godz. 11.00, na godz. 12.30 siostry zakonne.
 12. Mieszkańcy Wojcieszyna przygotowują kiermasz na Niedzielę Palmową. Będzie ciasto, chleb i inne specjały. Całkowity dochód przeznaczony będzie na budowę Kościoła w Wojcieszynie. Na festyn możemy przynosić ciekawe książki z rodzinnych biblioteczek. My już nie czytamy, a ktoś inny chętne przeczyta. Książki można składać w zakrystii lub przy kaplicy MB Fatimskiej.
 13. Trwają przygotowania do I Komunii Św. Przy wyjściu głównym jest wywieszony program. Komunię w naszej parafii 3 i 5 maja.
 14. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny. Kupując je wspieramy Caritas arch. Szczecińsko – Kamieńskiej.
 15. Caritas w sobotę od godz. 10.00 odwiedzi seniorów mieszkających samotnie z ul. 5 marca, Rot. Pileckiego, 700 – lecia, Lutyków, Osiedlowej. Mieszkańców chcemy wspierać paczką świąteczną, produkty pochodzą z marcowej zbiórki żywności w sklepach.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu składajmy w zakrystii u siostry.
 17. Do zakrystii przynośmy niepotrzebne okulary, które przeznaczymy na Misję do Kamerunu.
 18. Solenizantów i Jubilatów polecamy opiece Maryi.
 19. Ks. Andrzej Zaniewski rozpoczął rekolekcje w parafii Żabowo. Zapewniamy o modlitewnym towarzyszeniu.
 20. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 21. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy: śp. Bronisławę Zajda, Jana Ciesielskiego, Wiesława Brożynę. Pomódlmy się za naszych drogich zmarłych. Dobry Jezu… ( 3x)
 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 178

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019

 1. Dziś Narodowy Dzień Życia. Dziś przypada także Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją Niemiecką.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych po mszy o godz. 18.00. Drogę krzyżową dla dorosłych w tym tygodniu poprowadzi Parafialny Zespół Caritas.
 4. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Świętości Życia. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy na każdej Mszy Św. w intencji obrony dzieci jeszcze nie narodzonych.
 5. We wtorek przypada dzień modlitwy za więźniów. Polecać będziemy modlitwie osadzonych w ZK Nowogard.
 6. We wtorek msza w Dąbrowie jest odwołana.
 7. We wtorek Rejestracja dawców szpiku kostnego. Osoby pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, z wagą ciała minimum 50 kg, z dobrym stanem zdrowia będą mogli dołączyć do rejestru. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie ul. Poniatowskiego 21 w najbliższy wtorek w godzinach od 8.30 do 12.15 do sali nr. 28 c ( II p.). Pomóżmy tym samym w walce z nowotworami krwi. Dodatkowe informacje u ks. Andrzeja Zaniewskiego, oraz na stronie internetowej: dkms.pl
 8. Caritas informuje, że w piątek i sobotę w dyskontach: Netto, Biedronka, Lidl wolontariusze przeprowadzą zbiórkę żywności. Darami będziemy chcieli podzielić się z osobami starszymi i samotnymi z ul. Lutyków, Osiedlowej, 5- marca, 700 – lecia.
 9. W 5 Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W tym roku będą one wyjątkowe. Przybędzie do nas dwóch ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Przywiozą oni relikwie św. Maksymiliana, które zostaną już na zawsze w naszym kościele parafialnym. Będą umieszczone w kaplicy św. Franciszka, obok relikwii o. Pio. Rekolekcje przez 3 dni będą także przeprowadzone w kościołach filialnych.
 10. W sobotę próba scholii dziecięcej jest odwołana.
 11. Spotkanie klas 8 w sobotę o godz. 16.00 w kościele.
 12. W sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00.
 13. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, organizowane przez alumnów AWSD w Szczecinie. Przedstawienie dnia 30.03., koszt 30 zł, wyjazd o godz. 18.00 spod naszego kościoła.
  Zapisy do środy w zakrystii u siostry Danieli lub u ks. Waldemara wraz z wpłatą 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
 14. Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży od 13 roku życia na       „ Forum ogień z nieba” do Szczecina dnia 27.04. Pozwolenia w zakrystii. Koszt 45 zł. Zapisy do końca marca.
 15. Odbiór alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w sobotę 30.03. według planu umieszczonego na tablicy ogłoszeń.
 16. Od 1.04. rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św. Szczegółowy program dla gr. 1 i 2 znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 17. W przyszłą niedzielę 31.03. o godz. 16.00 spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej na plebanii.
 18. Caritas rozprowadza świece i kartki świąteczne. Można nabyć także „ Wojcieszyński Kubek”.
 19. W kaplicy są do odebrania TORBY MIŁOSIERDZIA. Prosimy o wypełnienie ich potrzebnymi artykułami i o przyniesienie ich z powrotem do kościoła. Wypełnione torby składajmy przy kaplicy, skąd je odebraliśmy.
 20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu składajmy u s. Danieli w zakrystii.
 21. Solenizantów i Jubilatów polecamy naszym modlitwom.
 22. Modlitwie wiernych polecamy ks. Waldemara, który głosi rekolekcje w Reptowie, oraz ks. Andrzeja, który za  tydzień będzie głosił rekolekcje w Wierzbięcinie, a w kolejnym tygodniu w Żabowie.
 23. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 24. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy: śp. Marię Doroba i śp. Józefa Malinowskiego. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wymienionych zmarłych.
  Dobry Jezu… ( 3x)
 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 108

Forum Ogień z Nieba

"Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży od 13 roku życia, na „Forum Ogień z Nieba” do Szczecina dnia 27.04. Pozwolenia można odebrać w zakrystii lub u ks. Waldemara. Koszt 45 zł.

Zapisy do końca marca.

Poniżej krótki rys tego wydarzenie i możliwość obejrzenia na stronie www.forumognia.pl.

"Ewangelizacyjne II Forum Młodych Ogień z Nieba odbędzie się 27 kwietnia w Szczecinie. Ewangelię będą głosić Marcin Zieliński, o. Pedro Marjano, Rafael Costa i ks. Rafał Sorkowicz SChr.
W poprzedniej edycji udział wzięło 1200 osób.

II Forum Młodych Ogień z Nieba odbędzie się na hali sportowej Szkół Salezjańskich przy ul. Ku słońcu w Szczecinie. Gośćmi specjalnymi wydarzenia, które podczas pierwszej edycji zgromadziło 1200 osób, będą m.in.: Marcin Zieliński – lider Wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic, o. Pedro Marjano – Brazylijczyk odpowiedzialny za Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Polsce, Rafael Costa – świecki misjonarz z tej samej wspólnoty – Towarzystwa Chrystusowego.

W programie spotkania przewidziane są katechezy, świadectwa, modlitwa uwielbienia i adoracja. Oprawę muzyczną wydarzenia na hali zapewni zespół Steeped z Warszawy. Forum zakończy się koncertem zespołu Fishecletic.

Organizatorami Forum są: szczecińska Fundacja Life Surfers, Wspólnota Emmanuel, Caritas, Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, Odnowa w Duchu Świętym i inni.

Ta współpraca jest według pomysłodawcy Forum Przemysława Szymańskiego z Fundacji Life Surfers znakiem, że Kościół w różnorodności powołań i charyzmatów jest piękny i może działać
w jedności. Udział księży, kleryków, sióstr zakonnych, małżeństw, a także ruchów i wspólnot, ma pokazać różnorodność powołań w Kościele.

II Forum Młodych Ogień z Nieba to według organizatorów szansa na odnalezienie zapału w wierze.

– Potrzebujemy doświadczenia obecności Boga, autentycznego, osobistego spotkania, by budować z Nim prawdziwą relację – powiedział Przemysław Szymański. – To doświadczenie może zmienić całe życie, nadać mu sens, sprawić, że odtąd będziemy patrzeć na wszystko inaczej. Ja tego doświadczyłem. Bóg zmienił moje życie i pragnę, by inni też mogli tego doświadczyć.

Nazwa Ogień z Nieba nawiązuje do podanych w Ewangelii wg św. Łukasza słów Pana Jezusa “Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. – Pan Jezus pragnie, by nasze chrześcijaństwo nie było nijakie, mdłe. Pragnie byśmy płonęli i zapalali innych. Dlatego w trakcie forum będziemy modlić się o Ducha Świętego, który nas rozpali, przemieni i pośle, by głosić Ewangelię innym – dodaje Szymański.

Więcej informacji o wydarzeniu i rejestracja na stronie www.forumognia.pl.

I Forum Młodych Ogień z Nieba odbyło się 7 kwietnia 2018 roku w hali SDS w Szczecinie. Gośćmi spotkania byli: Lech Dokowicz, Krzysztof Sowiński (Wspólnota Głos Pana), zespół niemaGotu, Poldek Twardowski i ekipa breakdance Mad Flavour. W I Forum uczestniczyło 1200 osób, 100 wolontariuszy, 2700 obejrzało transmisję."

https://ekai.pl/szczecin-w-kwietniu-ii-forum-ogien-z-nieba-d565655 

 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 24

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account