Aktualności

Aktualności

Informacje

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
w środę o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła dzieci w przebraniu za świętych. Po modlitwie udamy się samochodem do świetlicy w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego na bal Wszystkich Świętych, który potrwa do godz. 19.00. Mamy nadzieję, że stroje będą barwne i ciekawe, pełne pomysłów. Do zobaczenia dzieci ! 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY - PORZĄDEK MSZY I NABOŻEŃSTW
W Uroczystość Wszystkich Św. w czwartek Msze w Nowogardzie o godz. 7,9.30,11, 12, 18. Po Mszy o godz. 12.00, około godz. 12.30 wyruszymy w procesji na cmentarz i tam pomodlimy się za zmarłych. Na cmentarzu w kaplicy w tym dniu msze o godz. 9,10,11 i 13 – główna. Oprawę liturgii przygotowuje parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego. W Uroczystość Wszystkich Św. każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Przez 7 dni możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w int. Ojca Świętego. Odpust można ofiarować za jednego zmarłego. We Wszystkich Św. Msze na filiach jak w każdą Niedzielę.

W piątek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Wypominki o godz. 17.00. Z racji I piątku spowiedź w tym dniu od godz. 17.00. Na Mszy o godz. 18.00 pomodlimy się za naszych zmarłych parafian z całego roku i z miesiąca października a następnie modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania relikwii. Nabożeństwo I piątkowe po Mszy wieczornej. Msze na filiach: Olchowo godz. 16, Karsk godz. 17, Dąbrowa godz. 18.

MSZA ŚW. ZA POLEGŁYCH SYBIRAKÓW I ZMARŁYCH NAUCZYCIELI - ZAPRASZAMY SERDECZNIE
W niedzielę 4.XI. o godz. 9.00 wypominki Sybirackie, a o godz. 9.30 msza św. za zmarłych Sybiraków.
W niedzielę 4.XI. o godz. 11.00 Msza za zmarłych nauczycieli nowogardzkich szkół i przedszkoli.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH W LISTOPADZIE
Modlitwa wypominkowa za zmarłych od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 8.30. Karty wypominkowe są wyłożone przy głównym wejściu naszego Kościoła. Czytelnie wypełnione, w kopertach z ofiarą składajmy je na tacę lub przynośmy do zakrystii. 

WYPOMINKI ROCZNE W NASZYM KOŚCIELE
Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 9.15 w wypominkach rocznych polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych. Zapraszamy przez cały rok do modlitwy za drogich nam zmarłych, oraz za tych o których nikt nie pamięta. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne i za wiernych zmarłych. 

 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 51

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE W PAŹDZIERNIKU

rozaniecNabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.
Dla młodzieży i dorosłych różaniec od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 8.30.
Duszpasterze i Siostry zapraszają do wspólnej modlitwy. 

 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 46

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela zwykła 07.10.2018r.

 1. Będziemy wspominać: w sobotę Bł. Honorata Koźmińskiego.
 2. Na każdej Mszy Św. z racji I niedzieli – adoracja Najśw. Sakramentu.
 3. Zapraszamy na modlitwę różańcową. Dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. Młodzież i dorosłych od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 8.30.
 4. Dziś na Mszy o godz. 12.30 zostaną poświęcone dzieciom różańce.
 5. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 zgodnie z prośbą Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi ofiarujemy w int. Ojczyzny – o obfitość Bożego Ducha i wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, oraz zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.
 6. Spotkanie młodzieży klas 7 z ks. Waldemarem dziś na Mszy o godz. 18.00.
 7. Katecheza parafialna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii z Ks. Proboszczem w najbliższy wtorek lub środę o godz. 18.30 na plebanii.
 8. W najbliższy piątek o godz. 17.30 szkolenie na temat wypełniania wniosków do programu "czyste powietrze”. Pracownicy WFOŚ pomogą w uzyskaniu dotacji na wymianę pieca lub ocieplenia domu. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby doradztwa rolniczego przy ul. Wojska Polskiego 67 w Nowogardzie. Zapraszają organizatorzy.
 9. Próba scholi dziecięcej w piątki o godz. 16.30 na plebanii.
 10. Próba scholi młodzieżowej w piątki o godz. 17.15 na plebanii.
 11. Z powodu wyjazdu ks. Andrzeja w sobotę zbiórki dla ministrantów nie będzie.
 12. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę po Mszy wieczornej.
 13. Spotkanie klas 8 będzie w niedzielę 14.10. na Mszy o godz. 18.00.
 14. W przyszłą Niedzielę – Dzień Papieski. Będziemy zbierać do puszek ofiary na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która pomaga uzdolnionej młodzieży w dalszym kształceniu. Tym samym wychodzimy naprzeciw prośbie św. Jana Pawła II, który prosił o żywe i trwałe pomniki służące naszym bliźnim. Za każde ofiary złożone już dziś pragniemy podziękować. Niech to będzie dzień, w którym przypomnimy sobie nauczanie Papieża Polaka.
 15. Intencja Nowenny Pompejańskiej: "Maryjo, prosimy o pokorę, mądrość, miłość i odwagę życia zgodnego z Ewangelią i pragnienie służby naszych rodaków dla chwały Bożej i Polski”.
 16. Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży na nocne czuwanie do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie w terminie 19/20 października. Wyjazd w piątek 19 października o godz. 19.15, powrót w sobotę 20 października około godz. 5.00 / 6.00. Koszt 20 zł. Wszelkie szczegółowe informacje u ks. Waldemara. Z zakrystii można pobrać odpowiednie pozwolenia na wyjazd.
 17. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 18. Z całego serca dziękujemy za złożone ofiary na tacę.
 19. O Solenizantach i Jubilatach pamiętamy w naszych modlitwach.
 20. Pożegnaliśmy śp. Reginę Burzyńską, śp. Grażynę Andrzejczak- Zwierzak, śp.Czesława Jarczewskiego. W naszych modlitwach polecajmy wymienionych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 67

POST I MODLITWA W INTENCJI POWOŁAŃ KAPŁAŃSKICH.

Z 3 na 4 października podejmujemy całonocne czuwanie w intencji nowych powołań kapłańskich, szczególnie dla naszej Archidiecezji. W środę 3 października po Mszy sprawowanej o godz. 18.00 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja całonocna do godz. 7.00 rano. O północy zapraszamy na Mszę Św. błagalną. Niech nas nie zabraknie w tym czasie choćby na krótką modlitwę w tej ważnej dla całego Kościoła sprawie.

 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej 26.08.2018r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. Na każdej Mszy św. polecamy Ojczyznę i Jej losy Panu Bogu przez ręce Maryi, naszej Matki i Królowej.
 2. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, w środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 3. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele pojawią się dwie wystawy na temat: „Sierpień 88” i „ Szczecinianie w Powstaniu Warszawskim”. Wystawy sprowadził redaktor Polskiego Radia Kamil Nieradka. Zapraszamy nauczycieli z uczniami do zwiedzania wystaw. Zapewniamy również przewodnika po wystawach.
 4. W tym tygodniu – I sobota miesiąca. O godz. 8.15 nabożeństwo Maryjne. Po Mszy o godz. 9.00 kapłani odwiedzą w domach swoich chorych.
 5. W sobotę 1.09. w modlitwie pamiętajmy o ofiarach II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu.
 6. Od soboty 1.09. wracamy do porządku Mszy Św. w ciągu roku. Msza Św. w sobotę już o godz. 18.00 W niedzielę Msze będą o godz. 7, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.
 7. Od 1.09. do 23.09. będzie można zgłosić młodzież z klas 7 Szkół Podstawowych na 2-letni okres przygotowania w naszej parafii do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Od 1 września będzie można pobrać z zakrystii odpowiednie formularze.
 8. Dziękujemy S. Antonetcie za czas posługi w naszej parafii i zapewniamy o naszej modlitwie.
 9. Witamy w naszej wspólnocie S. Gabrielę. Siostra jest już na emeryturze, w miarę sił i możliwości będzie wspierała naszą parafię w Biurze Parafialnym. Ciesząc się obecnością Siostry i zapewniając o modlitwie życzymy sił. Niech Boża Opatrzność czuwa nad Siostrą, a Matka Boża patronka naszej parafii wstawia się u Boga.
 10. Ks. Andrzej organizuje wyjazd dla ministrantów i lektorów naszej parafii do Trzebiatowa na VII Rejonowy Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 15.09. Wszystkie informacje szczegółowe i zapisy u ks. Andrzeja od niedzieli 2.09.
 11. Jest już nowa księga intencji na rok 2019. Zapraszamy do zamawiania i rezerwowania Mszy Św.
 12. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za okazane dobro.
 • MojaParafia.net
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 123

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account