OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 kwietnia 2017r

1. Przeżywamy dzisiaj III niedzielę wielkanocną. Rozpoczynamy IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im.Świętego Jana Pawła II pod hasłem: "IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT I GŁOŚCIE EWANGELIĘ WSZELKIEMU STWORZENIU".

2. Od jutra rozpoczynamy miesięc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele będą odprawiane w dni powszednie i w niedzielę po wieczornej Mszy świętej, a w soboty po Mszy swiętej o godz. 9.00

3. We wtorek 2 maja przypada święto Flagi Państwowej. Jest to zarazem drugi dzieńmiesiąca wspomnienie św. Jana Pawła. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe połączone z odmówieniem Litanii do Świętego Jana Pawła II i oddamy cześć relikwiom przez ucałowanie. Następnie będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Królowej Polski. Porządek Mszy świętej w naszym Kościele jak w każdą niedzielę. Na filiach Msze święte będą odprawiane : Wojcjeszyn 8.00; Karsk 16.00; Olchowo 16.00; Dąbrowa 17.00. W środę 3 maja i niedzielę 7 maja o godzinie 11.00 nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej. Jednocześnie pragniemy poinformować parafian, że Msza święta z godz.12.30 w środę i niedzielę zostanie przesunięta na godz.13.00 z racji na Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii.

5. Próby generalne dla dzieci przed I Komunią świętą odbęda sie w tym tygodniu dla grupy I w poniedziałek o godz.16.00 , dla grupy II w piątek o godz.16.00. Dzieci przychodzą wraz z rodzicami. Wszystkich rodziców dzieci I Komunijnych prosimy o pomoc w posprzątaniu Kościoła w poniedziałek 1 maja po wieczornej Mszy świętej około godz.18.30.

Nabożeństwa pokutne i spowiedź dla dzieci oraz ich bliskich dla grupy I we wtorek 2 maja o godz.10.00 dla grupy II w sobotę 6 maja o godz. 10.00.

6. W czwatrek 4 maja przypada wspomnienie świętego Floriana- męczennika Patrona Strażaków.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piatek i I sobota miesiąca

- I czwartek Msza święta o godz.9.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w kaplicy świętego Franciszka do godz.17.30. O godz. 17.30 zostaną odmówiome modlitwy w intencji nowych, licznych i świętych powołań kałpłańskich, zakonnych i misyjnych szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy świętej nabożenstwo majowe.

- I piątek Spowiedź święta w naszym Kościele od godz. 17.00. Msza święta o godzinie 18.00 za zmarłych parfian, którzy odeszli do wieczności w miesiącu kwietniu. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe i odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania.

- I sobota miesiąca. Nabożeństwo I soboty miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się o godz. 8.15. O godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe. Z racji na spowiedź dzieci piewszokomunijnych ksiądz Robert Szyszko odwiedzi chorych w najbliższą sobotę od godz.8.00, a ksiądz Robert Dąbrowski odwiedzi chorych w następną sobotę 13 maja po Mszy świętej o godz.9.00.

8. Zapraszamy na KONCERT AVE MARIA w naszym Kościele w najbliższą środę 3 maja br. o godzinie 16.00. Bilety można nabyć u Siostry Danieli w zakrystii w cenie 20zł. Wystapi Pani Barbara Rabiega - mezzosopran, Pan Andrzej Wrona - organy. Barbara Rabiega jest solistką Orkiestry Symfonicznej imieniem Karola Namysłowskiego w Zamościu. W programie będą między innymi : Ave Maria Szuberta, Caccini, Piazzolla. Plakat o koncercie znajduje się przy wyjściu z Kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Osoby, które chciałyby kupić zdjęcia z wizytacji i uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież w dniu 26 kwietnia br. mogą je nabyć w Zakładzie Fotograficznym VENUS na ulicy Kościuszki.

10. Zapraszamy chętną młodzież do indywidualnego uczestniczenia w ADM w Goleniowie od 1 do 3 maja br.

11. Są do nabycia nowe biuletyny na stoliku pod amboną.

12. Biuro parafialne czynne jest we wtorek i w czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

13. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Parafianom za wszelkie ofiary składane na tace, oraz na Seminarium Duchowne.

14. Wszystkich solenizantów tego tygodnia ogarniamy życzliwą modlitwą i życzymy im wszystkiego dobrego.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account