OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej 26.08.2018r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. Na każdej Mszy św. polecamy Ojczyznę i Jej losy Panu Bogu przez ręce Maryi, naszej Matki i Królowej.
 2. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, w środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 3. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele pojawią się dwie wystawy na temat: „Sierpień 88” i „ Szczecinianie w Powstaniu Warszawskim”. Wystawy sprowadził redaktor Polskiego Radia Kamil Nieradka. Zapraszamy nauczycieli z uczniami do zwiedzania wystaw. Zapewniamy również przewodnika po wystawach.
 4. W tym tygodniu – I sobota miesiąca. O godz. 8.15 nabożeństwo Maryjne. Po Mszy o godz. 9.00 kapłani odwiedzą w domach swoich chorych.
 5. W sobotę 1.09. w modlitwie pamiętajmy o ofiarach II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu.
 6. Od soboty 1.09. wracamy do porządku Mszy Św. w ciągu roku. Msza Św. w sobotę już o godz. 18.00 W niedzielę Msze będą o godz. 7, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.
 7. Od 1.09. do 23.09. będzie można zgłosić młodzież z klas 7 Szkół Podstawowych na 2-letni okres przygotowania w naszej parafii do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Od 1 września będzie można pobrać z zakrystii odpowiednie formularze.
 8. Dziękujemy S. Antonetcie za czas posługi w naszej parafii i zapewniamy o naszej modlitwie.
 9. Witamy w naszej wspólnocie S. Gabrielę. Siostra jest już na emeryturze, w miarę sił i możliwości będzie wspierała naszą parafię w Biurze Parafialnym. Ciesząc się obecnością Siostry i zapewniając o modlitwie życzymy sił. Niech Boża Opatrzność czuwa nad Siostrą, a Matka Boża patronka naszej parafii wstawia się u Boga.
 10. Ks. Andrzej organizuje wyjazd dla ministrantów i lektorów naszej parafii do Trzebiatowa na VII Rejonowy Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 15.09. Wszystkie informacje szczegółowe i zapisy u ks. Andrzeja od niedzieli 2.09.
 11. Jest już nowa księga intencji na rok 2019. Zapraszamy do zamawiania i rezerwowania Mszy Św.
 12. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za okazane dobro.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account