Informacje

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
w środę o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła dzieci w przebraniu za świętych. Po modlitwie udamy się samochodem do świetlicy w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego na bal Wszystkich Świętych, który potrwa do godz. 19.00. Mamy nadzieję, że stroje będą barwne i ciekawe, pełne pomysłów. Do zobaczenia dzieci ! 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY - PORZĄDEK MSZY I NABOŻEŃSTW
W Uroczystość Wszystkich Św. w czwartek Msze w Nowogardzie o godz. 7,9.30,11, 12, 18. Po Mszy o godz. 12.00, około godz. 12.30 wyruszymy w procesji na cmentarz i tam pomodlimy się za zmarłych. Na cmentarzu w kaplicy w tym dniu msze o godz. 9,10,11 i 13 – główna. Oprawę liturgii przygotowuje parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego. W Uroczystość Wszystkich Św. każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Przez 7 dni możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w int. Ojca Świętego. Odpust można ofiarować za jednego zmarłego. We Wszystkich Św. Msze na filiach jak w każdą Niedzielę.

W piątek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Wypominki o godz. 17.00. Z racji I piątku spowiedź w tym dniu od godz. 17.00. Na Mszy o godz. 18.00 pomodlimy się za naszych zmarłych parafian z całego roku i z miesiąca października a następnie modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania relikwii. Nabożeństwo I piątkowe po Mszy wieczornej. Msze na filiach: Olchowo godz. 16, Karsk godz. 17, Dąbrowa godz. 18.

MSZA ŚW. ZA POLEGŁYCH SYBIRAKÓW I ZMARŁYCH NAUCZYCIELI - ZAPRASZAMY SERDECZNIE
W niedzielę 4.XI. o godz. 9.00 wypominki Sybirackie, a o godz. 9.30 msza św. za zmarłych Sybiraków.
W niedzielę 4.XI. o godz. 11.00 Msza za zmarłych nauczycieli nowogardzkich szkół i przedszkoli.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH W LISTOPADZIE
Modlitwa wypominkowa za zmarłych od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 8.30. Karty wypominkowe są wyłożone przy głównym wejściu naszego Kościoła. Czytelnie wypełnione, w kopertach z ofiarą składajmy je na tacę lub przynośmy do zakrystii. 

WYPOMINKI ROCZNE W NASZYM KOŚCIELE
Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 9.15 w wypominkach rocznych polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych. Zapraszamy przez cały rok do modlitwy za drogich nam zmarłych, oraz za tych o których nikt nie pamięta. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne i za wiernych zmarłych. 

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account