Forum Ogień z Nieba

"Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży od 13 roku życia, na „Forum Ogień z Nieba” do Szczecina dnia 27.04. Pozwolenia można odebrać w zakrystii lub u ks. Waldemara. Koszt 45 zł.

Zapisy do końca marca.

Poniżej krótki rys tego wydarzenie i możliwość obejrzenia na stronie www.forumognia.pl.

"Ewangelizacyjne II Forum Młodych Ogień z Nieba odbędzie się 27 kwietnia w Szczecinie. Ewangelię będą głosić Marcin Zieliński, o. Pedro Marjano, Rafael Costa i ks. Rafał Sorkowicz SChr.
W poprzedniej edycji udział wzięło 1200 osób.

II Forum Młodych Ogień z Nieba odbędzie się na hali sportowej Szkół Salezjańskich przy ul. Ku słońcu w Szczecinie. Gośćmi specjalnymi wydarzenia, które podczas pierwszej edycji zgromadziło 1200 osób, będą m.in.: Marcin Zieliński – lider Wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic, o. Pedro Marjano – Brazylijczyk odpowiedzialny za Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Polsce, Rafael Costa – świecki misjonarz z tej samej wspólnoty – Towarzystwa Chrystusowego.

W programie spotkania przewidziane są katechezy, świadectwa, modlitwa uwielbienia i adoracja. Oprawę muzyczną wydarzenia na hali zapewni zespół Steeped z Warszawy. Forum zakończy się koncertem zespołu Fishecletic.

Organizatorami Forum są: szczecińska Fundacja Life Surfers, Wspólnota Emmanuel, Caritas, Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, Odnowa w Duchu Świętym i inni.

Ta współpraca jest według pomysłodawcy Forum Przemysława Szymańskiego z Fundacji Life Surfers znakiem, że Kościół w różnorodności powołań i charyzmatów jest piękny i może działać
w jedności. Udział księży, kleryków, sióstr zakonnych, małżeństw, a także ruchów i wspólnot, ma pokazać różnorodność powołań w Kościele.

II Forum Młodych Ogień z Nieba to według organizatorów szansa na odnalezienie zapału w wierze.

– Potrzebujemy doświadczenia obecności Boga, autentycznego, osobistego spotkania, by budować z Nim prawdziwą relację – powiedział Przemysław Szymański. – To doświadczenie może zmienić całe życie, nadać mu sens, sprawić, że odtąd będziemy patrzeć na wszystko inaczej. Ja tego doświadczyłem. Bóg zmienił moje życie i pragnę, by inni też mogli tego doświadczyć.

Nazwa Ogień z Nieba nawiązuje do podanych w Ewangelii wg św. Łukasza słów Pana Jezusa “Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. – Pan Jezus pragnie, by nasze chrześcijaństwo nie było nijakie, mdłe. Pragnie byśmy płonęli i zapalali innych. Dlatego w trakcie forum będziemy modlić się o Ducha Świętego, który nas rozpali, przemieni i pośle, by głosić Ewangelię innym – dodaje Szymański.

Więcej informacji o wydarzeniu i rejestracja na stronie www.forumognia.pl.

I Forum Młodych Ogień z Nieba odbyło się 7 kwietnia 2018 roku w hali SDS w Szczecinie. Gośćmi spotkania byli: Lech Dokowicz, Krzysztof Sowiński (Wspólnota Głos Pana), zespół niemaGotu, Poldek Twardowski i ekipa breakdance Mad Flavour. W I Forum uczestniczyło 1200 osób, 100 wolontariuszy, 2700 obejrzało transmisję."

https://ekai.pl/szczecin-w-kwietniu-ii-forum-ogien-z-nieba-d565655 

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account