OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019

 1. Dziś Narodowy Dzień Życia. Dziś przypada także Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją Niemiecką.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych po mszy o godz. 18.00. Drogę krzyżową dla dorosłych w tym tygodniu poprowadzi Parafialny Zespół Caritas.
 4. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Świętości Życia. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy na każdej Mszy Św. w intencji obrony dzieci jeszcze nie narodzonych.
 5. We wtorek przypada dzień modlitwy za więźniów. Polecać będziemy modlitwie osadzonych w ZK Nowogard.
 6. We wtorek msza w Dąbrowie jest odwołana.
 7. We wtorek Rejestracja dawców szpiku kostnego. Osoby pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, z wagą ciała minimum 50 kg, z dobrym stanem zdrowia będą mogli dołączyć do rejestru. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie ul. Poniatowskiego 21 w najbliższy wtorek w godzinach od 8.30 do 12.15 do sali nr. 28 c ( II p.). Pomóżmy tym samym w walce z nowotworami krwi. Dodatkowe informacje u ks. Andrzeja Zaniewskiego, oraz na stronie internetowej: dkms.pl
 8. Caritas informuje, że w piątek i sobotę w dyskontach: Netto, Biedronka, Lidl wolontariusze przeprowadzą zbiórkę żywności. Darami będziemy chcieli podzielić się z osobami starszymi i samotnymi z ul. Lutyków, Osiedlowej, 5- marca, 700 – lecia.
 9. W 5 Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W tym roku będą one wyjątkowe. Przybędzie do nas dwóch ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Przywiozą oni relikwie św. Maksymiliana, które zostaną już na zawsze w naszym kościele parafialnym. Będą umieszczone w kaplicy św. Franciszka, obok relikwii o. Pio. Rekolekcje przez 3 dni będą także przeprowadzone w kościołach filialnych.
 10. W sobotę próba scholii dziecięcej jest odwołana.
 11. Spotkanie klas 8 w sobotę o godz. 16.00 w kościele.
 12. W sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00.
 13. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, organizowane przez alumnów AWSD w Szczecinie. Przedstawienie dnia 30.03., koszt 30 zł, wyjazd o godz. 18.00 spod naszego kościoła.
  Zapisy do środy w zakrystii u siostry Danieli lub u ks. Waldemara wraz z wpłatą 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
 14. Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży od 13 roku życia na       „ Forum ogień z nieba” do Szczecina dnia 27.04. Pozwolenia w zakrystii. Koszt 45 zł. Zapisy do końca marca.
 15. Odbiór alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w sobotę 30.03. według planu umieszczonego na tablicy ogłoszeń.
 16. Od 1.04. rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św. Szczegółowy program dla gr. 1 i 2 znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 17. W przyszłą niedzielę 31.03. o godz. 16.00 spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej na plebanii.
 18. Caritas rozprowadza świece i kartki świąteczne. Można nabyć także „ Wojcieszyński Kubek”.
 19. W kaplicy są do odebrania TORBY MIŁOSIERDZIA. Prosimy o wypełnienie ich potrzebnymi artykułami i o przyniesienie ich z powrotem do kościoła. Wypełnione torby składajmy przy kaplicy, skąd je odebraliśmy.
 20. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu składajmy u s. Danieli w zakrystii.
 21. Solenizantów i Jubilatów polecamy naszym modlitwom.
 22. Modlitwie wiernych polecamy ks. Waldemara, który głosi rekolekcje w Reptowie, oraz ks. Andrzeja, który za  tydzień będzie głosił rekolekcje w Wierzbięcinie, a w kolejnym tygodniu w Żabowie.
 23. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 24. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy: śp. Marię Doroba i śp. Józefa Malinowskiego. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wymienionych zmarłych.
  Dobry Jezu… ( 3x)

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account