OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.04.2019

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy Ojca Radosława i Ojca Michała z Niepokalanowa. Porządek rekolekcji: od poniedziałku do środy w kościele parafialnym o godz. 8.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec, o godz. 9.00 Msza z nauką, godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec, godz. 18.00 Msza z nauką. Na filiach w poniedziałek i wtorek : Karsk, Olchowo godz. 16.00 Msza z nauką. Wojcieszyn, Dąbrowa godz. 17.00. W Środę od godz. 16.00 sakrament pokuty w kościele parafialnym.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 3. Klasy 7 dziś będą miały spotkanie formacyjne po obowiązkowej Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie potrwa do godz. 20.00.
 4. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas 3 gimnazjum. Modlić się będziemy w intencji egzaminu gimnazjalnego. Po Mszy udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.
 5. Spotkanie młodzieży klasy 8 przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania w tym roku w sobotę o godz. 16.00 w kościele.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas 8. Modlić się będziemy o dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty. Na zakończenie zostanie im udzielone specjalne Błogosławieństwo.
 7. W środę w Olchowie nie będzie Mszy Św.
 8. W piątek będzie tylko jedna droga krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta po mszy wieczornej. Zmieniamy trasę, aby uniknąć blokady drogi Wojewódzkiej. Pójdziemy ulicami: Wyszyńskiego, Czarneckiego, Luboszan, Blacharską i z powrotem Wyszyńskiego do kościoła. Trasa jest krótka, osoby starsze także mogą w niej wziąć udział.
 9. W sobotę nie będzie próby scholii dziecięcej.
 10. Zbiórka dla ministrantów dotycząca Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy. Procesja z palmami dookoła kościoła na mszy o 12.30. Spotykamy się przy krzyżu misyjnym. Prosimy o przygotowanie czytania pasji, wersja krótka. Ministranci pasję przygotują na mszę o godz. 9.30, grupa kontemplacyjna na mszę o godz. 11.00, na godz. 12.30 siostry zakonne.
 12. Mieszkańcy Wojcieszyna przygotowują kiermasz na Niedzielę Palmową. Będzie ciasto, chleb i inne specjały. Całkowity dochód przeznaczony będzie na budowę Kościoła w Wojcieszynie. Na festyn możemy przynosić ciekawe książki z rodzinnych biblioteczek. My już nie czytamy, a ktoś inny chętne przeczyta. Książki można składać w zakrystii lub przy kaplicy MB Fatimskiej.
 13. Trwają przygotowania do I Komunii Św. Przy wyjściu głównym jest wywieszony program. Komunię w naszej parafii 3 i 5 maja.
 14. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny. Kupując je wspieramy Caritas arch. Szczecińsko – Kamieńskiej.
 15. Caritas w sobotę od godz. 10.00 odwiedzi seniorów mieszkających samotnie z ul. 5 marca, Rot. Pileckiego, 700 – lecia, Lutyków, Osiedlowej. Mieszkańców chcemy wspierać paczką świąteczną, produkty pochodzą z marcowej zbiórki żywności w sklepach.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu składajmy w zakrystii u siostry.
 17. Do zakrystii przynośmy niepotrzebne okulary, które przeznaczymy na Misję do Kamerunu.
 18. Solenizantów i Jubilatów polecamy opiece Maryi.
 19. Ks. Andrzej Zaniewski rozpoczął rekolekcje w parafii Żabowo. Zapewniamy o modlitewnym towarzyszeniu.
 20. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 21. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy: śp. Bronisławę Zajda, Jana Ciesielskiego, Wiesława Brożynę. Pomódlmy się za naszych drogich zmarłych. Dobry Jezu… ( 3x)

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account