Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15.10.2017)

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - w poniedziałek św. Jadwigę Śląską
  - we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego
  - w środę św. Łukasza
  - w czwartek męczenników św. Jana de Brebeuf i Towarzyszy
  - w piątek św. Jana Kantego
  - w sobotę bł. Jakuba Strzemię

 2. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w dzisiejszą niedzielę przeprowadza liczenie wiernych w każdym kościele w Polsce. Także w naszej parafii dziś odbywa się liczenie wiernych, uczestniczących na Mszach Św.

 3. Dziś obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Jest to dzień, w którym łączymy się w bólu z rodzicami, którzy utracili swoje dziecko w skutek poronienia lub innych tragicznych zdarzeń. Na każdej Mszy Św. modlitwą wspieramy rodziny, które utraciły dziecko.

 4. Katecheza parafialna dla gr. 1 dzieci z kl. 3c i 3d Szkoły Podstawowej nr. 1 dziś po Mszy Św. o godz. 12.30. A w przyszłą niedzielę katecheza paraf. dla 2 gr. z kl. 2 oraz 3 ze Szkoły Podstawowej nr. 2 i 3.

 5. Dziś na Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie uczniów klas 2 Gimnazjum z ks. Waldemarem. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie będą miały kl. 3 gimnazjum.

 6. Fundacja „ Pro- prawo do życia” prosi o podpisy pod inicjatywą obywatelską   „ Stop Aborcji”. Wychodząc naprzeciw tej prośbie prosimy wiernych o składanie podpisów po każdej Mszy Św. w zakrystii. Wierzymy, że wspólne działania doprowadzą do całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju.

 7. Dnia 16 października 1978 r. Kard. Karol Wojtyła został wybrany Papieżem. Jutro będziemy obchodzili kolejną rocznicę wyboru. Na Mszy św. wieczornej podziękujemy Bożej Opatrzności za dar Papieża-Polaka. Zachęcamy też do obejrzenia wystawy w naszym kościele prac artystycznych dzieci pod tytułem: „Jan Paweł II – świadek nadziei”.

 8. W czwartek 19 października Msza Św. o godz. 18.00 z uszanowaniem relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 9. 20 października ks. Waldemar organizuje wyjazd na czuwanie nocne w katedrze w Szczecinie dla młodzieży od 14 roku życia. Zapisy i pozwolenia na wyjazd dla rodziców w zakrystii. Zapisy do 16 października.

 10. Młodzież, która chciałaby założyć młodzieżową grupę muzyczną ks. Waldemar zaprasza w sobotę o godz. 16.30 na plebanię.

 11. Dorosłych i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od niedzieli do piątku na godz. 17.30, w soboty na godz. 8.30. Dzieci od poniedziałku do czwartku na godz. 16.30.

 12. Za tydzień 22 października Niedziela Misyjna. Dzieci z koła misyjnego pod opieką s. Melanii zapraszają na Kiermasz Misyjny po Mszach Św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Do nabycia będą: misyjne cukierki, babeczki, aniołki, różańce i niespodzianki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz Szkoły prowadzonej przez siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej w Kamerunie.

 13. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia kartki wypominkowe z podanym terminem ich odczytania i modlitwy.

 14. Mieszkańcy Wojcieszyna w niedzielę 29 października na placu przed kościołem będą rozprowadzać stroiki na groby. Dochód w całości będzie przeznaczony na budowę kościoła. Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej parafii. Na stronie znajdziemy aktualne zdjęcia z budowy Kościoła w Wojcieszyn

 15. Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa w niedzielę 29 października modlić się będziemy za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Będzie można też złożyć ofiary na ten cel.

 16. Na stoliku przy ambonie jest wyłożony najnowszy numer „Biuletynu Duszpasterskiego”, w którym znajdziemy aktualności z życia naszej parafii, oraz przydatne informację. Prosimy o zabranie biuletynu do naszych domów.

 17. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do godz. 20.00.

 18. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na prace renowacyjne kościoła. Dziękujemy za ofiary na tacę i z okazji Dnia Papieskiego. Na fundusze stypendialne w zeszłą niedzielę młodzież zebrała 2.190 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.

 19. Życząc dobrego tygodnia i wytrwałości w odmawianiu modlitwy różańcowej zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej. Szczęść Boże w nowym tygodniu!

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account