OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (08.10.2017)

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka
  - we wtorek Św. Męczenników Dionizego i Towarzyszy
  - w czwartek bł. Jana Beyzyma
  - w piątek bł. Honorata Koźmińskiego
  - w sobotę św. Małgorzaty Marii Alacoque
 1. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „ Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy Św. młodzież zbiera ofiary do puszek na stypendia dla zdolnych a uboższych uczniów. Na Mszy Św. o godz. 12.30 rozstrzygnięcie konkursu papieskiego. A po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele dzieci zapraszają na spotkanie słowno-muzyczne z okazji Dnia Papieskiego. Na Mszy zgodnie z wcześniejszym zapowiedzeniem zostaną poświęcone dzieciom różańce.

 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla klas 7 przygotowujących się do Bierzmowania. W następną niedzielę 15 października na Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie uczniów klas 2 Gimnazjum.

 3. Katecheza parafialna dla grupy 1, dzieci z kl. 3c i 3d SP1 oraz dla ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30. Plan spotkań jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 4. Od poniedziałku 9 października do piątku 1 grudnia intencją nowenny pompejańskiej jest modlitwa: „ o ustawy gwarantujące ochronę każdego poczętego życia w Polsce, oraz odwagę i zaangażowanie jak największej liczby Polaków dla tej sprawy”. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę nowenny pompejańskiej.

 5. Młodzież, która chciałaby założyć młodzieżową grupę muzyczną zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.

 6. Serdecznie zapraszamy na kolejny„ Dzień Fatimski”. 13 października ( w piątek) Msza Św. o godz. 18.00, następnie różaniec i procesja z figurą Pani Fatimskiej ulicami miasta.

 7. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli, katechetów i wychowawców zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00.

 8. W dniu 15 października będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego. Jest to dzień, w którym łączymy się w bólu z rodzicami, którzy utracili swoje dziecko w skutek poronienia lub innych tragicznych zdarzeń. Zapraszamy szczególnie rodziców dotkniętych dramatem utraty dziecka w przyszłą niedzielę. Na Mszach Św. będziemy modlić się o pocieszenie i nadzieję wypływającą z wiary.

 9. 20 października ks. Waldek organizuje wyjazd na czuwanie nocne w katedrze w Szczecinie dla młodzieży od 14 roku życia. Zapisy i pozwolenia na wyjazd dla rodziców w zakrystii. Zapisy do 16 października.

 10. Dorosłych i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od niedzieli do piątku na godz. 17.30, w soboty na godz. 8.30. Dzieci od poniedziałku do czwartku na godz. 16.30.

 11. Można zamawiać intencje na przyszły rok 2018, jest już nowa księga intencji.

 12. Grupa Kontemplacyjna swoje spotkania ma w środy po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii. Zachęcamy nowe osoby do wspólnego rozważania Słowa Bożego i do dołączenia do tej grupy modlitewnej. Więcej informacji u ks. Andrzeja i na spotkaniu grupy.

 13. Zbiórka dla wszystkich ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.00. Na zbiórkę ks. Andrzej zaprasza także tych, którzy chcą dołączyć do grona naszych ministrantów.

 14. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

 15. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i z racji Dnia Papieskiego.

 16. Życzymy wszystkim dobrego nowego tygodnia, zapewniając o modlitwie naszych Solenizantów i Jubilatów.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account