OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - w środę św. Łucji
  - w czwartek św. Jana od Krzyża
 2. Dziś przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Bernarda Radzika, Karmelitę, Proboszcza parafii w Naroczy na Białorusi. Ofiarami na tacę wspieramy wspólnotę, w której posługuje O. Bernard.
 3. Roraty dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45, od środy do piątku o godz. 16.30. W poniedziałek i wtorek po roratach dla dzieci i młodzieży jest śniadanie na plebanii. W środę na roratach modlić się będziemy za ministrantów, w czwartek za Parafialny Zespół Caritas, w piątek w intencji grupy kontemplacyjnej naszej parafii. W Dąbrowie Roraty odprawiamy we wtorki o godz. 17.00, w Olchowie w Środy o godz. 17.00, w Karsku w Czwartki o godz. 17.00.
 4. Dziś po Mszy o godz. 12.30 katecheza dla gr. 2 dzieci z kl. 2 oraz 3 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3. W przyszłą niedziele dla gr. 3 ( dzieci z kl. 3a i 3b).
 5. Spotkanie formacyjne dla klas 7 dziś po Mszy z udziałem kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00.
 6. W piątek odbędzie się Komisyjne odebranie prac przy prezbiterium. Dziękujemy Radnym Miasta i Gminy za okazane wsparcie w kwocie 70-ciu tys. zł. Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy pomagali w realizacji tego dzieła. Dziękujemy firmie P. Adama Dembińskiego z Nowogardu za wykonanie prac.
 7. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii.
 8. Dzieci z Koła Misyjnego pod opieką sióstr włączą się w ogólnopolską akcję Kolędnicy Misyjni – dzieciom w Syrii i Libanie. W drugi dzień świąt odwiedzą domy parafian. Osoby zainteresowane przyjęciem kolędników prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 9. Caritas przy kaplicy św. Jana Pawła II rozprowadza kartki świąteczne, świece na stół wigilijny, i dary zrobione przez więźniów Zakładu Karnego w Nowogardzie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie najuboższych rodzin.
 10. Dziękujemy dyskontom : Biedronka, Polo Market, Netto, Lidl za możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności. W najbliższy piątek i sobotę powtórzymy tę akcję. Dziękujemy za zaangażowanie wolontariuszom 1 LO, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Szkoły Podst. Nr 1. w Nowogardzie.
 11. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii u S. Danieli.
 12. W niedzielę 17.12. na Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się „ Uroczyste Posłanie” Pauliny Żabeckiej, która przez rok będzie pracowała jako wolontariuszka we wspólnocie „ Dom Serca”.
 13. Od niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie parafialnego kalendarza, którego tematyką w tym roku jest 100- rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kalendarze można nabyć przy głównym wyjściu z kościoła w cenie 10 zł. Ofiary zebrane będą na potrzeby renowacji ściany Prezbiterium.
 14. Waldek organizuje wyjazd młodzieży od 14 roku życia na nocne czuwanie do Szczecina 15 grudnia. Wyjazd około 19.30 spod plebani powrót 16 grudnia ok. godz. 6.30 Pozwolenia na wyjazd można pobrać w zakrystii i zwrócić do niedzieli 10.grudnia w zakrystii. Bliższe informacje u ks. Waldka.
 15. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.
 16. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.
 17. Mówimy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary zarówno na cele naszej wspólnoty jak i na cele charytatywne, które jako parafia wspieramy.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account