OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017 r.

 1. Dziś na każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 1. Jutro Nowy Rok – uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. To także światowy dzień modlitw o pokój. W Nowogardzie Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy Św. o godz. 7.00, której nie będzie. W Olchowie msza o godz. 11.00, w Wojcieszynie o godz. 12.15, w Karsku o godz. 14.00, w Dąbrowie o godz. 15.00.
 1. W środę zapraszamy przed Mszą wieczorną na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy.
 1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.
  W czwartek Msza o godz. 9.00 i adoracja do mszy wieczornej o godz. 18.00 na której pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek msze o godz. 7.00 i 18.00- będzie to msza za zmarłych Parafian w grudniu. O godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Z racji kolędy nie będzie odwiedzin w sobotę u chorych. W niedzielę po każdej mszy Św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu.
 1. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Można także zabrać do domu wodę święconą, która jest przy kaplicy św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich w tym dniu na Orszak Trzech Króli, który wyruszy bezpośrednio po mszy o godz. 11.00 z kościoła. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Idziemy pod dom kultury, a następnie przemarsz do kościoła. Prosimy o przybycie z własnymi koronami, można także przyjść w przebraniu.
 1. W przyszłą niedzielę Kolędnicy Misyjni odwiedzą wioski. Bezpośredni po mszy przedstawią krótki program kolędowy. Ofiary, które złożymy przy tej okazji będą przekazane na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 – wspólne kolędowanie przy żłóbku. Dzieci przynoszą jakiekolwiek instrumenty.
 1. Ks. Waldemar zaprasza na spotkania dla kandydatów do bierzmowania. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 będzie spotkanie dla klas 2 i 3. W niedzielę 14.01. po Mszy o godz. 18.00 dla klas 7 SP. Udział we Mszy jak i w spotkaniu jest obowiązkowy.
 1. W czasie kolędy Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 9.00
 1. Ks. Andrzej zaprasza na zbiórki dla ministrantów w styczniu w każdą sobotę o godz. 18.30  w salce na plebanii.
 1. Msze Św. w tygodniu na filiach z racji kolędy są odwołane. Także nie ma mszy w sobotę w kaplicy szpitalnej.
 1. Jest do nabycia Biuletyn Duszpasterski. Życzymy miłej lektury.
 1. Zachęcamy do nabywania patriotycznego kalendarza parafialnego na Nowy Rok.
 1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby wspólnoty parafialnej i za każdy przejaw życzliwości.
 1. Wszystkim przeżywającym swoje jubileusze, rocznicę, imieniny składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą. Dziś szczególnie pamiętamy o naszej Siostrze Melanii w dniu imienin, za którą pomodlimy się na Mszy o godz. 18.00.
 1. Są do nabycia Patriotyczne Kalendarze Parafialne na 2018 rok. Polecamy.
 1. Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2018 pragniemy życzyć Wszystkim naszym Parafianom i  Dobrodziejom związanym z naszą wspólnotą wszelkich Łask Bożych, zdrowia, opieki Matki Bożej. Niech w Nowym Roku nie zabraknie nam ludzkiej życzliwości, chęci czynienia dobra i pokoju w domach. Szczęść Boże na cały Nowy Rok!
 1. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Kolęda w dni powszednie od godz. 16.00 a w soboty od godz. 10.00.

Plan kolędy:

Wtorek  2.01.2018 r.

 • Słoneczna
 • Warnkowo
 • Warszawska 11 ( nr. 51-100)
 • Traugutta
 • Okulickiego

Środa 3.01.2018 r.

 • Warszawska 14
 • Wileńska
 • Dąbrowskiego

Czwartek  4.01.2018 r.

 • Kowalska 1 A – D
 • Piłsudskiego
 • Sikorskiego
 • Kościuszki 1-15

Piątek  5.01.2018 r.

 • Kościuszki 17 – 35 A
 • Kowalska 1E i 2

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account