OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018r.

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Najwyższy Pasterz, Pan Jezus zna swoje owce, zna nas po imieniu. Dokładajmy i my starań, abyśmy w naszym życiu dobrze znali Syna Bożego. Dziś w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, polecając opiece Dobrego Pasterza naszego kleryka Konrada i  całą naszą służbę liturgiczną.
 2. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim zaangażowanym w festyn, który miał miejsce w zeszłą Niedzielę. Dziękujemy za złożone ofiary przy tej okazji, które wsparły Paulinę – jej rehabilitację, a także za wsparcie archidiecezjalnych i parafialnych inicjatyw, które podejmuje Caritas. Informujemy z wielką radością, że Paulinie przekazaliśmy 5.000 zł. na cele dalszej rehabilitacji.
 3. Trwają prace przy renowacji ściany prezbiterium. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które pomogą nam pokryć połowę kosztów związanych z tą inwestycją.
 4. W dniach od 28.09 do 3.10. parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. W planie: Częstochowa, Wiedeń, Rzym, Monte Cassino. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.
 5. W poniedziałek na Mszy wieczornej będzie możliwość uszanowania relikwii Św. Ojca Pio. Wszystkich czcicieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W środę przed Mszą wieczorną odprawiamy nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy, a w piątek przed Mszą wieczorną zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 7. Bierzmowania 27.04. w piątek o godz. 18.00  udzieli naszej młodzieży i osobom dorosłym Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Spotkanie młodzieży klas 2 i 3 przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się dziś o godz. 16.00 oraz 26.04. w czwartek  o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich przystępujących do Bierzmowania.
 8. Szczegółowy plan prób dla wszystkich grup komunijnych znajduje się na tablicy ogłoszeń, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 9. Pragniemy już teraz zwrócić się z uprzejmą prośbą, aby w dniach udzielania I Komunii Św. parafianie uczestniczyli we Mszach w innych godzinach niż zaplanowana Uroczystość. Miejsca w kościele są ograniczone pozostawmy je dzieciom i gościom, którzy przybędą na Komunie.
 10. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.
 11. Jest do nabycia najnowszy numer Biuletynu Duszpasterskiego.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.
 13. Przy krzyżu misyjnym został usypany symboliczny kamienny kopiec. Zwyczaj ten pochodzi z drogi pielgrzymiej do Santiago de Compostela. Pragniemy Was zachęcić, aby każdy z nas przyniósł i zostawił swój kamień, który symbolizuje problem, albo grzech z którym walczymy. Zapraszamy przy tej okazji do kościoła na modlitwę, zapalenie świecy i przyjęcia Komunii Św. po przeżytym wcześniej Sakramencie Pokuty i Pojednania.
 14. Pragniemy poinformować, że do końca kwietnia w nowo budowanym kościele w Wojcieszynie zostanie zakończony montaż trzech okien. Dziękujemy za wsparcie ofiarami tego dzieła.
 15. Serdecznie dziękujemy pani Teresie i panu Janowi za dbanie o otoczenie kościoła. Dziękujemy kwiaciarni „ Marysieńka” za ofiarowane kwiaty, które podziwiajmy wychodząc z kościoła, a które ozdabiają nasz plac kościelny. Dziękujemy serdecznie także  panu Zenonowi za ułożenie kamieni wokół krzyża i zagospodarowanie terenu.
 16. Dziękujemy za złożone ofiary  na tacę i za każdą ofiarę na cele wspólnoty parafialnej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia wypraszając obfitość Łask.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account