OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018r.

 1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Św. I Komunia dzieci z klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 11.00. Msza z godz. 12.30 ze względu na I Komunię jest przesunięta na godz. 13.00. Szczegółowy plan Białego Tygodnia znajduje się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.
 2. Dziś o godz. 12.30 w Wojcieszynie będziemy obchodzić święto Ruchu Ludowego. Zapraszamy wszystkich na teren budującego się kościoła na Mszę Św.  a po niej na dalsze świętowanie.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro uroczystość NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie Grzegorza VII – papieża, w sobotę św. Filipa Nereusza.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej. Będziemy czcić Bożą Opatrzność. To patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Bożej Opatrzności. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Siostrach posługujących w naszej parafii, modląc się także o dar nowych powołań do Zgromadzenia.
 5. Ks. Waldemar zaprasza w czwartek na godz. 18.45 na plebanię scholę młodzieżową.
 6. W piątek przypada dzień imienin naszego Ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z Solenizantem na mszy św. o godz. 18.00.
 7. W sobotę przypada Dzień Matki. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych mamach modląc się o Boże Błogosławieństwo i zdrowie, a dla zmarłych módlmy się o życie wieczne.
 8. Cech Rzemiosł zaprasza na Wojewódzkie obchody święta rzemieślników w sobotę o godz. 11.00. Uroczystość w naszym kościele rozpocznie Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Zapraszamy parafian do udziału w tych uroczystościach.
 9. Nabożeństwa majowe po każdej Mszy wieczornej, tylko w soboty ok. godz. 9.30.
 10. Spotkanie Ks. Proboszcza z dziećmi klas 1 oraz ich rodzicami dotyczące przygotowań do I Komunii odbędzie się w niedzielę 27.05. po Mszy o godz. 11.00. Do tego czasu prosimy o dostarczenie do siostry zebranych w tym roku ziarenek.
 11. Spotkanie Ks. Proboszcza z rodzicami i dziećmi przeżywającymi w tym roku rocznicę I Komunii w niedzielę 27.05. po mszy o godz. 12.30. Informujemy, że rocznica I Komunii Św. odbędzie się w Boże Ciało 31.05. na Mszy o godz. 11.00. Szczegółowe Informacje dotyczące rocznicy znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 12. W soboty : 26.05 i 2.06. zbiórek ministranckich nie będzie.
 13. Ks. Andrzej i Ks. Waldemar swoich chorych odwiedzą w sobotę 9.06. od godz. 10.00.
 14. Parafialny Zespół Caritas i Przyjaciele Zespołu zapraszają na festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Festyn rozpocznie się Mszą Św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Następnie tradycyjnie spotkamy się na placu Szarych Szeregów, gdzie będzie rozegrany mecz ministrantów z drużyną miejską.
 15. W przyszłą niedzielę Ks. Proboszcz zaprasza Rady Kościołów w Karsku i Dąbrowie na krótkie spotkanie po Mszy Św.
 16. Boże Ciało w tym roku przypada 31.05. Główna Msza Św. o godz. 11.00, po niej procesja w tym roku starą trasą. Szczegółowe informacje z rozpisanymi ołtarzami znajdziemy w biuletynie. Na wioskach msze według planu: Wojcieszyn i Karsk o godz. 9.00, Dąbrowa i Olchowo o godz. 14.00.
 17. W czerwcu rozpocznie się II Kurs Przedmałżeński dla par zamierzających pobrać się w naszej parafii. Zainteresowane pary zapraszamy od 4.06. do 7.06. na godz. 19.00 na plebanię. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, aby uczestniczyć w każdym spotkaniu.
 18. Od 25.05. wchodzi w życie unijna dyrektywa o ochronie danych osobowych RODO, dotyczy również wszystkich kościołów i związków wyznaniowych. Więcej szczegółów w kolejnym wydaniu Biuletynu.
 19. Jest do nabycia najnowszy numer Biuletynu Duszpasterskiego.
 20. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i za każdą pomoc naszej wspólnocie.
 21. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.
 22. Otaczamy Solenizantów i Jubilatów naszą serdeczną modlitwą.
 23. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mirosława Martynowicza, śp. Lucynę Czerniak, śp. Jadwigę Domanowską. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wymienionych zmarłych. Wieczny odpoczynek (3x).

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account