OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019

 1. Pierwsze spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych po mszy o godz. 18.00.
 4. We wtorek kolejna rocznica odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II. Módlmy się aby dzieła, które powstają pod Jego patronatem. W tym dniu po mszy wieczornej uszanujemy Jego relikwie.
 5. Msza św. w int. śp. Augusta Zaleskiego, posła i prezydenta II RP na uchodźstwie we wtorek o godz. 18.00.
 6. W środę nie będzie mszy św. w Olchowie.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W czwartek msza o godz. 9.00 i 18.00. W piątek od godz. 17.00 spowiedź św. Na msze o godz. 18.00 zapraszamy rodziny, które pożegnały swoich bliskich w marcu. Po mszy nab. pierwszopiątkowe. W sobotę o godz. 8.15 nab. maryjne. Rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W niedzielę po każdej mszy krótka adoracja.
 8. Za tydzień, w 5 Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą Ojcowie Franciszkanie. Rekolekcje przez 3 dni będą także przeprowadzone w kościołach filialnych. Szczegółowy program jest już w biuletynie duszpasterskim.
 9. W sobotę z racji posługi u chorych nie będzie zbiórki dla ministrantów.
 10. W sobotę schola dziecięca ma spotkanie o godz. 14.00 w domu parafialnym.
 11. Kandydaci, którzy w tym roku przystępują do Bierzmowania - 26.04. - mają spotkanie z ks. Waldemarem w sobotę o godz. 16.00 w kościele.
 12. Klasy 7 w przyszłą niedzielę będą miały spotkanie formacyjne po obowiązkowej Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie potrwa do godz. 20.00.
 13. Od 1.04. rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św. Szczegółowy plan znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 14. Caritas dziękuje Szkolnym Zespołom oraz wszystkim zaangażowanym w zbiórkę żywności w dyskontach w piątek i sobotę.
 15. Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne, baranki wielkanocne. Można nabyć także „ Wojcieszyński Kubek”.
 16. W kaplicy są do odebrania TORBY MIŁOSIERDZIA. Prosimy o wypełnienie ich potrzebnymi artykułami i o przyniesienie ich z powrotem do kościoła. Wypełnione torby składajmy przy kaplicy, skąd je odebraliśmy.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu składajmy w zakrystii u siostry.
 18. Do zakrystii przynośmy niepotrzebne okulary, które przeznaczymy na Misję do Kamerunu. Dziękujemy za dotychczas już przyniesione.
 19. Modlitwą obejmujemy Solenizantów i Jubilatów.
 20. Ks. Andrzej Zaniewski rozpoczął rekolekcje w parafii Wierzbięcin. Zapewniamy o modlitewnym towarzyszeniu. Dziś pomaga nam ks. Proboszcz Andrzej Wąsik, któremu dziękujemy za posługę pośród nas.
 21. Promotor różańca Pompejańskiego w naszej Archidiecezji ks. Jacek Skowroński zachęca do postu o chlebie i wodzie, odmówienia całego różańca lub odbycia godzinnej adoracji w intencji: „ O nawrócenie posłów i senatorów i o ducha Bożego w naszej Ojczyźnie”. Motywacją jest długo oczekiwana ustawa chroniąca ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci, a tym samym wypełnienie składanej obietnicy wyborczej. Troską modlitewną otaczamy nasze rodziny i dzieci przed wpływem szkodliwych ideologii godzących w dobro rodzin.
 22. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 23. Jest do nabycia nowy numer Biuletynu Duszpasterskiego. Znajdziemy w nim plan rekolekcji, sprawy z życia parafii, aktualny skład rady parafialnej, ciekawy felieton „ Wierzący w więzieniu”, kącik liturgiczny, intencje na najbliższy czas, i inne ciekawe artykuły. Polecamy Waszej lekturze.
 24. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy: śp. Edwarda Stasiewicza.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account