OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela zwykła – 14.07.2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy św. Bonawenturę,we wtorek MB z Góry Karmel.
 2. Obowiązuje porządek wakacyjny odprawiania Mszy św. W niedzielę msza o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00. W tygodniu msza o godz. 8.00 i 19.00. W soboty o godz. 9.00 i 19.00.
 3. Parafia otrzymała wsparcie z Gminy na dokumentację zabytkowych kościołów w Karsku i Olchowie. Otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 10.000 zł na obydwa kościoły. Dziękujemy Radnym Miasta i Gminy za wsparcie tych projektów. Pozostałe środki w kwocie po 10.000 zł na każdy kościół filialny zdobędą poszczególne wspólnoty.
 4. Ks. Proboszcz zaprasza obydwie rady kościołów filialnych w Karsku i Olchowie, oraz zarząd Rady Parafialnej na spotkanie. Termin spotkania będzie podany po konsultacjach.
 5. W piątek po mszy wieczornej będzie można uszanować relikwie Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.
 6. XXXV piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza 25.07. z Pustkowa. Jeśli nie możemy iść na całą, to przynajmniej idźmy kilka dni. Zapraszamy na jeden dzień pielgrzymki z Pustkowa do Kamienia Pomorskiego – zapisy w zakrystii.
 7. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
 8. Ofiarami na tacę wspieramy budowę Kościoła w Wojcieszynie. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę na ten cel.
 9. Modlitwą wspieramy Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
 10. Przebywającym na wakacjach życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrze spędzonego czasu, a przyjeżdżających do Nowogardu gości serdecznie witamy. Zapraszamy do naszego Kościoła na modlitwę i Mszę Św.
 11. Wczoraj na mszy św. o godz. 19.00 wyraziliśmy wdzięczność dotychczasowej Siostrze Przełożonej Sióstr Bożej Opatrzności – Siostrze Melanii za Jej gorliwą pracę katechetyczną w naszej wspólnocie. Na nowej placówce w Lublinie życzymy Błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi. Niech Boża Opatrzność nad Siostrą czuwa w nowym miejscu posługi.
 12. Pożegnaliśmy Parafian: śp. Janinę Turską i śp. Jerzego Brzezińskiego.
 13. Ze smutkiem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary informujemy - w piątek odszedł do wieczności kapłan naszej Archidiecezji Ks. Wilhelm Hajduk. Ks. Wilhelm przez kilka lat był Proboszczem w parafii w Długołęce. Msza św. pogrzebowa w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie w środę o godz. 11.00 i odprowadzenie na Cmentarz Centralny. Pamiętając o tych, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności odmówmy modlitwę. Dobry Jezu, a nasz Panie – daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account