OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVIII NIEDZIELA ZWYKŁĄ (04.08.2019)

 1. W nachodzącym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, we czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek święto
  św. Teresy Benedykty od Krzyża, w sobotę święto św. Wawrzyńca.
 2. Przypominamy, że od 1.07 – 31.08.2019 obowiązuje porządek wakacyjny odprawiania Mszy św. w naszej parafii. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.30. 
 3. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich diecezjan na Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się w sobotę, 31 sierpnia br., w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie.
 4. Dziś po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas, w przedsionku kościoła, będą rozdawać plecaki szkolne dla chętnych osób, które będą chciały zapełnić te plecaki przyborami szkolnymi. Wypełnione plecaki będą przekazane dla dzieci na Kresy i do świetlic środowiskowych.
 5. Zbliża się Odpust Parafialny Wniebowzięcia NMP, który będziemy obchodzić 15 sierpnia. Dokładny plan odpustu podany zostanie w przyszłą niedzielę. Już dziś zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie gadżetów i fantów na loterię oraz prosimy od dziś o zapisy w zakrystii osób, które chcą uciec ciasto na festyn. Zachęcamy już dziś do duchowego przygotowania do obchodów uroczystości naszej parafii.
 6. Od 01 – 31 sierpnia w Kościele jesteśmy zachęceni do podjęcia osobistej abstynencji od napojów alkoholowych. Temat tegorocznej modlitwy i abstynencji brzmi: „Młodzi trzeźwi i wolni”.
 7. Zapraszamy do udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi w piątek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy odbywają się na stronie internetowej www.mysliborska.pl do 22 sierpnia.
 8. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej.
 9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
 10. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ryszarda Końka oraz śp. Bogdana Zielińskiego.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account