OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIX NIEDZIELA ZWYKŁą (11.08.2019)

 1. W nachodzącym tygodniu będziemy obchodzić: we środę wspomnienie św. Maksymilijana Marii Kolbego, we czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, w sobotę wspomnienie
  św. Jacka Odrowąża.
 2. Przypominamy, że do 31.08.2019 obowiązuje porządek wakacyjny odprawiania Mszy św. w naszej parafii. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna TYLKO we wtorek od godz. 19.30 z racji czwartkowych uroczystości odpustowych. 
 3. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich diecezjan na Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się w sobotę, 31 sierpnia br., w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie.
 4. We wtorek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy zabrać ze sobą świece na procesje.
 5. Zbliża się Odpust Parafialny Wniebowzięcia NMP, który będziemy obchodzić 15 sierpnia. Już dziś zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie gadżetów i fantów na loterię oraz prosimy o zapisy w zakrystii osób, które chcą uciec ciasto na festyn. Program odpustu:
  - 14 sierpnia o godz. 18.00 – uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Wejmana z wprowadzeniem do naszej świątyni relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po uroczystościach wspólne biesiadowanie przy ognisku przed kościołem. Przygrywać nam będzie kapela KRYZYS.
  - 15 sierpnia – Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot, 12.00 suma odpustowa z procesją, 15.00 i 19.00. Msze św. na filiach: w Wojcieszynie - 8.00; Karsk - 9.00; Dąbrowa - 10.00; Olchowo - 11.00.
 6. W dniach od 23 do 25 sierpnia br. odbędzie się XXVII Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Z naszej parafii organizujemy grupę pielgrzymią pod przewodnictwem ks. Waldemara. Wszystkie osoby chętne zapraszamy do zapisu w zakrystii lub u ks. Waldemara, w nieprzekraczalnym terminie do 21 sierpnia. Sppotkanie dla pielgrzymów chcących wziąć udział w w/w pielgrzymce 22 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.00 na plebanii.
 7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej.
 8. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

 

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account