Logo

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła – 08.09.2019 r.

 1. W piątek będziemy wspominać św. Jana Chryzostoma.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy akcję wspierania nowej instalacji grzewczej. Na stoliku pod amboną są wyłożone koperty ze specjalnym nadrukiem oraz schemat instalacji. Dotychczas w ciągu czterech zbiórek przykościelnych zebraliśmy około 9 tys. zł. Liczymy na Wasze wsparcie. Koperty z ofiarami można składać na tacę.
 3. Można zgłaszać młodzież z klas 7-ych Szkół Podstawowych na 2 letni okres przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia do 22 września. Formularze zgłoszenia prosimy odbierać w zakrystii. Spotkanie rodziców młodzieży z klas 7 SP, którzy w naszej parafii będą chcieli przygotować się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 22 września o godz. 17.00 na plebanii.
 4. Ks. Waldemar zaprasza uczniów klas 8 SP przygotowujących się do Bierzmowania na spotkanie w niedzielę 15 września podczas Mszy św. o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy św.
 5. Ks. Waldemar w ramach duszpasterstwa młodzieży zaprasza młodzież na grę w hokej na stole tzw. cymbergaja w poniedziałek od godz. 18.30 do 20.00 na plebanii.
 6. Dziś dożynki parafialne w Wojcieszynie o godz. 12.15. Po Mszy św. darmowy poczęstunek dla wszystkich i zabawa ludowa. Mieszkańcy Wojcieszyna serdecznie zapraszają.
 7. Trwa Nowenna „ Polska u stóp krzyża”. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.45.
 8. W piątek zakończenie Nowenny. Ks. Arcybiskup zachęca do podejmowania postu tak jak w Wielki Piątek i Środę Popielcową. Zachęcamy do postu ścisłego i abstynencji. Na zakończenie Nowenny w piątek o godz. 18.00 uroczysta Msza św. a po niej procesja fatimska wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec i krzyży.
 9. Spotkanie dzieci z Koła Misyjnego w piątek o godz. 15.00.
 10. Ks. Andrzej zaprasza wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów na pierwszą powakacyjną zbiórkę. Zbiórka w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii.
 11. W sobotę Podwyższenia Krzyża Św. O godz. 15.00 w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego Msza Św., w czasie której łączyć się będziemy z całą Polską trwając pod krzyżem. Zapraszamy naszych Parafian.
 12. W sobotę po mszy o godz. 18.00 uszanujemy relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 13. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z klas 1 – 3 SP. Po mszy spotkanie z rodzicami dzieci klas 2 i 3.
 14. Prosimy o wpłacanie ostatnich rat na pielgrzymkę do Medjugorie.
 15. Zbieramy zużyte znaczki na misję, przynosimy Siostrom pracującym w szkole i przedszkolu. Akcja trwa cały rok szkolny.
 16. Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego organizuje wyjazd na uroczystość Dzieci Fatimskich w sobotę 14 września o godz. 8.30. Koszt 15 zł. Bliższe informacje u wikariusza ks. Pawła.
 17. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 18. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę.
 19. Solenizantów i Jubilatów otaczamy naszymi modlitwami.
 20. Pożegnaliśmy śp. Helenę Magierecką. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. 
MojaParafia.net.