OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela zwykła – 29.09.2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy św. Hieronima, we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustynę Kowalską.
 2. Dziś obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 bezpośrednio po mszy o godz. 18.00 w salce katechetycznej.
 3. Dziś na mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za Siostrę Gabrielę z okazji przypadających imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W Dąbrowie uroczysta Suma Odpustowa. Msza św. o godz. 14.00, po niej koncert i poczęstunek. Zapraszamy Parafian do wspólnego udziału w Odpuście.
 5. W ramach prowadzonego duszpasterstwa młodzieży ks. Waldemar zaprasza młodzież na gry planszowe w poniedziałek od godz. 18.00 do 20.00 na plebanię.
 6. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik. Ojciec Święty ustanowił go miesiącem Misyjnym pod hasłem: „ Ochrzczeni i posłani”. Jest to czas rozpoczynającej się modlitwy różańcowej do której wszystkich serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych, kandydatów do bierzmowania i młodzieży codzienne o godz. 17.30, w soboty o godz. 8.30. Dzieci na różaniec zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. Znajdźmy czas, aby w tym Maryjnym miesiącu być na wspólnej modlitwie różańcowej.
 7. W środę przed wieczorną mszą Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, a po mszy nastąpi uszanowanie relikwii św. Jana Pawła II.
 8. Grupę kontemplacyjną ks. Andrzej zaprasza na spotkanie formacyjne w środę o godz. 18.45 do salki na plebanii. Osoby chętne mogą dołączyć do grupy.
 9. Próba scholi dziecięcej z ks. Waldemarem w piątek o godz. 16.00.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.
 11. W czwartek msza o godz. 7.00 i 18.00. Jest to dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy adoracja potrwa do godz. 20.00
 12. W piątek msza o godz. 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00 do której zachęcamy dzieci i młodzież, a także dorosłych. Msza o godz. 18.00 zostanie odprawiona za zmarłych parafian z miesiąca września. Do udziału w tej mszy zachęcamy rodziny zmarłych i przyjaciół.
 13. W sobotę msza o godz. 9.00 i 18.00. Rano o godz. 8.15 nabożeństwo Maryjne wraz z nabożeństwem różańcowym. Od godz. 10.00 ks. Waldemar i ks. Andrzej odwiedzą chorych w domach. Chorych na oddziałach w szpitalu ks. Andrzej odwiedza z posługą sakramentalną w każdą sobotę od godz. 15.00.
 14. W niedzielę ( 6.10. ) po każdej mszy będzie krótka adoracja Najśw. Sakramentu.
 15. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci z klas 3 na mszy św. o godz. 12.30. Prosimy rodziców o samodzielne zaopatrzenie w różańce wszystkie dzieci. Po mszy św. będzie także spotkanie z siostrą ( tj. 6.10. ) rodziców dzieci klas 2 i 3, które będą przystępowały do I Komunii w naszej parafii.
 16. Dziękujemy za wsparcie ofiarami nowej instalacji grzewczej do Kościoła. Koperty z ofiarami prosimy składać na tacę.
 17. Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży na całonocne czuwanie do parafii pw. św. Ottona w Szczecinie w terminie 18/19 października. Wyjazd w piątek 18 października o godz. 19.15 spod Kościoła, powrót w sobotę 19 października około godz. 5.00 / 6.00. Koszt 20 zł. Pozwolenia i dodatkowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Waldemara. Zapisy do 15 października.
 18. Modlitwą towarzyszymy Ks. Proboszczowi i grupie naszych pielgrzymów.
 19. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty, a także za złożone ofiary w kopertach na nowe ogrzewanie do naszego Kościoła. Niech Pan Bóg błogosławi naszym ofiarodawcom i wszystkim, którzy wspierają nas swoimi modlitwami.
 20. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 21. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia. Niech Matka Boża wyprasza u swojego Syna wszelkie duchowe dary.
 22. Zachęcamy do zabrania ze sobą i do lektury nowego numeru Biuletynu Duszpasterskiego, w którym znajdziemy bieżące tematy z życia Kościoła i naszej parafii.
 23. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Soboń, który poleca się naszym modlitwą.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account