OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela zwykła – 27.10.2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy Św. Ap. Szymona i Judę Tadeusza.
 2. Dziś po każdej mszy św. można nabyć stroiki na groby naszych bliskich przygotowane przez mieszkańców Wojcieszyna. Dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła w Wojcieszynie.
 3. Dziś na mszy św. o godz. 12.30 rozstrzygnięcie konkursu papieskiego dla dzieci. Prosimy wszystkie dzieci, które oddały prace o obecność. Są przewidziane nagrody.
 4. Prosimy, aby dzieci w środę przyniosły puzzle, które otrzymywały na różańcu. Prosimy o przyniesienie ułożonych puzzli w formie obrazu na kartce papieru. Dzieci, które zawsze były na różańcu otrzymają nagrody w czwartek podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30.
 5. W czwartek modlitwa różańcowa o godz. 16.30 z udziałem dzieci przebranych za Świętych. Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły przebrane na różaniec, a po różańcu będzie przejście do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego na Bal Wszystkich Świętych.
 6. W piątek uroczystość Wszystkich Św. Msze św. według niedzielnego porządku z wyjątkiem mszy św. dla dzieci, która odprawiona będzie o godz. 12.00 z krótką homilią, po której wyruszymy procesyjnie na cmentarz. W tym roku nasza parafia obejmuje modlitewną i duszpasterską opiekę w uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kaplicy na cmentarzu zostaną odprawione o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Duchową opiekę na cmentarzu obejmie o. Marek Rogeński, Pallotyn, który przez wiele lat pracował w parafii pw. Męczenników Polskich w Międzyrzeczu. Na cmentarzu będą zbierane wypominki, odpowiedzialne są Siostry Bożej Opatrzności, oraz grupa młodzieżowa. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada możemy uzyskać Odpust Zupełny, który ofiarować możemy za zmarłego. Warunkiem jest: pobożne nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie modlitwy w wyznaczonej przez Ojca Świętego intencji.
 7. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W czasie wypominek będziemy modlić się za wszystkich, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku. Wypominki w tym dniu o godz. 17.00. Msza wieczorna o godz. 18.00 po której oddamy szacunek relikwiom św. Jana Pawła II. Msza w Karsku o godz. 15.30, w Dąbrowie o godz. 16.30 msza z procesją modlitewną na cmentarz, w Olchowie o godz. 16.00. Ze względu na msze w Olchowie w piątek i sobotę msza w środę w Olchowie jest odwołana. W sobotę przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.15 nabożeństwo Maryjne. Po mszy św. o godz. 9.00 Ks. Proboszcz i Ks. Waldemar odwiedzą w domach chorych. Ks. Andrzej swoich chorych odwiedzi w sobotę 9.11. od godz. 10.00.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 WYPOMINKI SYBIRACKIE, o godz. 9.30 msza św. w int. zmarłych Sybiraków. Zapraszamy Sybiraków i członków rodzin. O godz. 11.00 msza św. za zmarłych nauczycieli Nowogardzkich Szkół i Przedszkoli. Po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie wszystkich pielgrzymów, którzy byli w Medjugorie.
 9. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży do czwartku o godz. 17.30. Dzieci na różaniec zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.
 10. Duszpasterstwo młodzieży naszej parafii zaprasza młodzież na wieczór gier planszowych w poniedziałek od godz. 18.00 do 20.00.
 11. Są wyłożone kartki wypominkowe. Od tego roku zmieniamy zwyczaj. Na karcie wypominkowej przed nazwiskiem zmarłych prosimy, abyście wpisali datę, kiedy chcecie by wypominki były odczytane. Zapamiętajmy tą datę i przyjdźmy do kościoła na modlitwę i mszę św. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe składajmy z ofiarą w kopertach na tacę lub u siostry w zakrystii. Jest możliwość także złożenia wypominek rocznych. Zachęcamy by jedną kartkę przynosić z imionami bliskich a drugą za naszych przyjaciół i znajomych.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę. Szczególnie dziękujemy za ofiary na nową instalację grzewczą do naszego kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 1.510 zł od 18 rodzin. Bóg Zapłać. W czasie Mszy 1 listopada przedstawiciele parafii będą zbierali ofiary na tacę na nową instalacje grzewczą.
 13. Jest do nabycia nowy Biuletyn Duszpasterski.
 14. Solenizantów i Jubilatów wspieramy modlitwą.
 15. Pożegnaliśmy: śp. Henryka Kociemskiego i śp. Mirosława Piątkowskiego. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account