OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela zwykła – 10.11.2019 r.

 1. W poniedziałek wspominamy św. Marcina z Tours, we wtorek św. Jozafata, w środę świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
 2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, który ma nas uwrażliwić na problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – taca remontowa.
 4. Jutro - Święto odzyskania Niepodległości. 101 rocznica. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00. Po mszy wyruszy z naszego kościoła V Marsz Niepodległości z udziałem Kołowego Transportera Opancerzonego „ Rosomak” pod pomnik Niepodległości przy ul. 3 Maja. Tam nastąpi złożenie wieńców i kwiatów a także przemowy uczestników Marszu. Na zapleczu pomnika będzie serwowana wojskowa grochówka, a także nastąpi prezentacja przez żołnierzy 12 brygady zmechanizowanej ze Stargardu wozu bojowego „Rosomak”.
 5. Informujemy, że od 4.11.br. wraz z fundacją hospicyjną Przystań rozpoczęliśmy współpracę z dyskontami Biedronka znajdującymi się w Nowogardzie. Program nosi tytuł SPIŻARNIA CARITAS i polega na przekazywaniu osobom bezdomnym i ubogim darowizny w postaci artykułów spożywczych pełnowartościowych o krótkim terminie przydatności. Od wtorku do niedzieli każdy potrzebujący może może o godz. 8.30 zgłosić się do siedziby PZC przy ul. Kościelnej, aby otrzymać wsparcie. Może to być np. mięso, ryby, nabiał, owoce, warzywa a ilość produktów zależy od darowizny dyskontów Biedronka. Aby korzystać z pomocy nie potrzebne są żadne zaświadczenia ani skierowania. Koordynatorką programu jest Pani Grażyna Rynkiewicz, która udziela wszelkich dodatkowych informacji.
 6. Zachęcamy do wypełniania kart wypominkowych. Składajmy je w kopertach z dobrowolną ofiarą na tacę lub przynośmy do zakrystii. Pamiętajmy o samodzielnym wpisaniu daty modlitwy w górnej części kartki. Modlitwa wypominkowa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w soboty o godz. 8.30. Wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 9.15.
 7. Ks. Waldemar zaprasza rodziców ministrantów na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 na plebanię. Czas trwania spotkania do 40 minut.
 8. Od piątku po każdej mszy wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 9. Zapraszamy dzieci na próbę scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.00.
 10. Zbiórka ministrantów i chłopaków, którzy chcą pograć w piłkę halową a nie są ministrantami w sobotę 16 listopada o godz. 10.00 przy plebanii. Zabieramy zmienne buty i strój sportowy.
 11. W sobotę 16 listopada na godz. godz. 18.30 serdecznie zapraszamy na „ Zaduszki muzyczno – literackie” do naszego kościoła. Muzyczną modlitwę poprowadzą księża i przyjaciele.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i z racji wypominek. Szczególnie dziękujemy za ofiary na nową instalację grzewczą do naszego kościoła. W ostatnim tygodniu ofiary złożyło 9 rodzin co dało 5 tys. 700 zł. Łącznie zebraliśmy 31 tys. 844 zł. Ta suma pokryła całkowity koszt wykonania 1 części instalacji.
 13. Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży na całonocne czuwanie do parafii pw. św. Ottona w Szczecinie w terminie 06/07 grudnia. Wyjazd w piątek 06 grudnia o godz. 19.15 spod kościoła, powrót w sobotę 07 grudnia około godz. 5.00/6.00. Koszt 20 zł. Pozwolenia i dodatkowe informacje w zakrystii lub u ks. Waldemara od 17 listopada. Zapisy do 2 grudnia.
 14. Z radością informujemy, że nasz kleryk Konrad Sidor przyjmie kandydaturę do święceń diakonatu. Módlmy się o wytrwałość w powołaniu.
 15. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.
 16. Pożegnaliśmy: śp. Mieczysława Spór. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account