OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela zwykła – 17.11.2019 r.

 1. Wspominamy: w poniedziałek bł. Karolinę Kózkówną, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny, w piątek św. Cecylię.
 2. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich z ustanowienia Papieża Franciszka. Módlmy się aby ubodzy- na swojej drodze życia znajdowali ludzi spieszących im z pomocą.
 3. Dziś także Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Trwa w naszej parafii nowenna przed tą Uroczystością. Na nowennę zapraszamy codziennie po mszy wieczornej.
 5. Uszanujemy relikwie: we wtorek bł. ks. Popiełuszki, w sobotę św. O. Pio. Czcicieli zapraszamy na mszę wieczorną.
 6. Została wykonana dokumentacja dla kościołów filialnych w Karsku i Olchowie. Dziękujemy Radnym za 20 tys. zł. przekazane z budżetu Gminy. Pozostałe 20 tys. zł. pokryją wspólnoty w Karsku i Olchowie, oraz wspólnota parafialna.
 7. Informujemy, że od listopada wraz z fundacją hospicyjną Przystań rozpoczęliśmy współpracę z dyskontami Biedronka znajdującymi się w Nowogardzie. Program nosi tytuł SPIŻARNIA CARITAS i polega na przekazywaniu osobom bezdomnym i ubogim darowizny w postaci artykułów spożywczych pełnowartościowych o krótkim terminie przydatności. Od wtorku do niedzieli każdy potrzebujący może o godz. 8.30 zgłosić się do siedziby PZC przy ul. Kościelnej, aby otrzymać wsparcie. Nie potrzebne są żadne skierowania. Program cieszy się dużym zainteresowaniem. W I niedzielę grudnia podamy informacje w liczbach ile osób korzysta i jaka jest wartość przekazywanej żywności.
 8. Modlitwa wypominkowa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w soboty o godz. 8.30. Wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 9.15.
 9. Duszpasterstwo młodzieży naszej parafii zaprasza młodzież jutro tj. poniedziałek 18 listopada od godz. 18.30 do godz. 20.00 na wieczór modlitwy i pogaduchy przy herbacie. Zabieramy Pismo Święte.
 10. W piątek nie będzie próby scholii dziecięcej.
 11. Zbiórka ministrantów i chłopaków, którzy chcą pograć w piłkę halową a nie są ministrantami w sobotę 23 listopada o godz. 10.00 przy plebanii. Zabieramy zmienne obuwie i strój sportowy.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i z racji wypominek. Szczególnie dziękujemy za ofiary na nową instalację grzewczą do naszego kościoła. W ostatnim tygodniu ofiary złożyło 11 rodzin co dało 1 tys. 800 zł. Pragniemy, aby do końca stycznia została wykonana 2 część inwestycji. Podesty chcemy ustawić do połowy ławek nawy głównej po lewej i prawej stronie. Koszt 2 części inwestycji to również około 30 tys. zł. Prosimy o dalsze wspieranie ofiarami tej inwestycji. Ofiary złożone z rozprowadzania opłatków także będą przeznaczone na ten cel.
 13. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wielu parafian wysyła je do rodzin w kraju i za granicą. Aby doszły na czas zachęcamy by je nabyć już za tydzień.
 14. Intencja Nowenny Pompejańskiej do 3 stycznia jest następująca: „ Maryjo, prosimy o przemianę serc, miłość do Boga, Kościoła katolickiego i Narodu Polskiego, dla obecnych parlamentarzystów”.
 15. Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży na całonocne czuwanie do parafii pw. św. Ottona w Szczecinie w terminie 06/07 grudnia. Wyjazd w piątek 06 grudnia o godz. 19.15 spod kościoła, powrót w sobotę 07 grudnia około godz. 5.00/6.00. Koszt 20 zł. Pozwolenia i dodatkowe informacje w zakrystii lub u ks. Waldemara. Zapisy do 2 grudnia.
 16. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 17. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.
 18. Pożegnaliśmy: Stanisława Masal, Matyldę Kałmuk, Halinę Adamkiewicz. Pomódlmy się za zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account