OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019 r.

 1. Wspominamy: w poniedziałek św. Katarzynę Aleksandryjską, w sobotę św. Andrzeja Apostoła.
 2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zawierzamy Jezusowi Chrystusowi naszą Archidiecezję i wszystkich Jej mieszkańców.
 3. Dziś przypada 17 rocznica sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa Metropolity prof. Andrzeja Dzięgi. Zapewniamy w tak szczególnym dniu o modlitewnej pamięci.
 4. Na mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy 3 nowe ornaty, które osobiście uszyła s. Daniela. Chcemy Siostrze podziękować za to piękne dzieło.
 5. Modlitwa wypominkowa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w soboty o godz. 8.30. Wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 9.15. Dzisiaj jest ostatnia chwila na wypełnienie kart wypominkowych do odczytania zarówno w tym tygodniu, jak i na wypominki roczne.
 6. Rozpoczynamy Tydzień Słowa Bożego, który przypomina nam o potrzebie uważnego i refleksyjnego słuchania Słowa Bożego w czasie Liturgii. Zachęca nas do dzielenia się usłyszanym Słowem Bożym z naszymi znajomymi.
 7. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodzież w poniedziałek od godz. 18.00 do godz. 20.00 na „ Kino pod sufitem” na plebanię. Każdy przynosi swoje napoje a popcorn zapewnia ksiądz.
 8. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Spotkanie dla klas 7 we wtorek o godz. 17.00, dla klas 8 w czwartek o godz. 17.00. Spotkania będą w salce parafialnej.
 9. W czwartek przypada 9 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Grzegorza Zakliki. Na mszy wieczornej pomodlimy się za zmarłego kapłana.
 10. Zapraszamy dzieci na próbę scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.00 na plebanii.
 11. W najbliższą sobotę wyjazd ministrantów do kina w Szczecinie. Informacje w zakrystii.
 12. W sobotę 30 listopada na mszy św. wieczornej pożegnamy naszego organistę Pana Andrzeja Wronę. Dziękujemy za wieloletnią posługę organisty w naszej wspólnocie życząc Błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu. Od przyszłej niedzieli funkcję organisty będzie sprawowała Pani Natalia, która jest studentką 3 roku Akademii Sztuki w Szczecinie. Na razie jako wolontariuszka będzie nam grała w soboty i niedzielę.
 13. W sobotę imieniny obchodzi Pan Andrzej Wrona i ks. Andrzej Zaniewski. Do wspólnej modlitwy w intencji Solenizantów zapraszamy na mszy św. o godz. 18.00.
 14. Ks. Waldemar organizuje wyjazd młodzieży na całonocne czuwanie do parafii pw. św. Ottona w Szczecinie w terminie 06/07 grudnia. Wyjazd w piątek 06 grudnia o godz. 19.15 spod kościoła, powrót w sobotę 07 grudnia około godz. 5.00/6.00. Koszt 20 zł. Pozwolenia i dodatkowe informacje w zakrystii lub u ks. Waldemara. Zapisy do 2 grudnia.
 15. Od przyszłej niedzieli ( I Adwentu ) Caritas zacznie rozprowadzać świece wigilijne i kartki świąteczne.
 16. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabywać poświęcone opłatki. Siostry Bożej Opatrzności w kościołach filialnych: Karsku, Dąbrowie i Olchowie będą rozprowadzać poświęcone opłatki w 1 i 2 Niedzielę Adwentu. Wszystkie grupy, które organizują wspólne spotkanie opłatkowe na terenie naszej parafii: m.in. Sybiracy, Uniwersytet III Wieku zapraszamy po odbiór opłatków w zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na 2 część ogrzewania do naszego kościoła.
 17. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i na nowe ogrzewanie. W ostatnim tygodniu ofiarę na ogrzewanie złożyło 8 rodzin. Otrzymaliśmy 880 zł. Bóg zapłać także za ofiary z wypominek.
 18. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Halinę Adamkiewicz, śp. Józefa Górnicz , śp. Andrzeja Machoń. Bożemu Miłosierdziu w modlitwie polećmy wymienionych zmarłych Parafian.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account