OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r

Wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego w środę św. Jana Damasceńskiego i św. Barbarę, w piątek św. Mikołaja, w sobotę św. Ambrożego.

Od dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas uczestnicząc w Roratach. Roraty dla dzieci, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i starszej oraz dorosłych w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45, w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30.

I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. adoracja najśw. Sakramentu.

Jutro po mszy wieczornej będzie można uszanować relikwie św. Jana Pawła II.

Zachęcamy do nabywania poświęconych opłatków na stół wigilijny. Dziś siostry będą rozprowadzać opłatki także po mszach na filiach. Możemy też przy wyjściu z kościoła nabywać świece wigilijne i kartki świąteczne.

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na spotkania młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej do klas maturalnych w każdy poniedziałek od godz. 18.00 do 20.00. Jutro zapraszamy na grę w cymbergaja.

W imieniu mieszkańców Karska zapraszamy do udziału w Odpuście ku czci św. Barbary. Odpust w środę o godz. 18.00. Bus parafialny dla osób chętnych, którzy chcą uczestniczyć w Odpuście odjedzie spod naszego kościoła o godz. 17.30.

Zapraszamy dzieci na próbę scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.00 na plebanii.

Zbiórka dla ministrantów i chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę o godz. 16.00.

Do programu Spiżarnia Caritas do 30.11. deklarację złożyło 137 rodzin, wydajemy 480 paczek, łączna wartość 22 tys. 090 zł 74 gr. Żywność jest wydawana od wtorku do niedzieli w godz. od 8.00 do 10.00. Każdy potrzebujący może się zgłosić. Dziękujemy dyskontom Biedronka za współpracę i ofiarowanie produktów. Każda z osób złożyła deklarację, że otrzymanej żywności nie będzie sprzedawać. Gdyby ktoś z wiernych widział te osoby próbujące handlować otrzymaną żywnością prosimy nie kupować a o zaistniałej sytuacji poinformować Ks. Proboszcza.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. I czwartek: msza o godz. 9.00, po mszy o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. I piątek: Msza o godz. 18.00 będzie odprawiona za tych, którzy odeszli do wieczności w listopadzie. Od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Zachęcamy do tego dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dorosłych. I sobota: o godz. 8.15 nabożeństwo maryjne. Od godz. 10.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W szpitalu ks. Andrzej chorych odwiedzi od godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Medaliki Niepokalanej zakupują we własnym zakresie rodzice. Po mszy będzie także spotkanie z rodzicami – obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę ( II Adwentu ) odwiedzi naszą wspólnotę Dominikanin pracujący w Fastowie na Ukrainie – ojciec Jan Piątkowski. Wygłosi Słowo Boże a po mszach będzie zbierał ofiary na potrzeby klasztoru na Ukrainie.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu. Prośmy w modlitwach o dary Ducha Św. dla Ojca prowadzącego i zarezerwujmy sobie już dziś ten czas w swoim kalendarzu, aby móc w rekolekcjach uczestniczyć.

Informujemy, że koszt czerwcowej parafialnej pielgrzymki na Kresy organizowanej z Biurem Podróży Santiago wynosi 1.900 zł + 60 euro. Informacje i zapisy u koordynator Pani Grażyny.

Całonocne czuwanie w parafii pw. św. Ottona w Szczecinie w terminie 06/07 grudnia. Wyjazd w piątek 06 grudnia o godz. 19.15 spod kościoła, powrót w sobotę 07 grudnia około godz. 5.00/6.00. Dodatkowe informacje u s. Danieli.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie organizują akcję „ Pieluszka dla maluszka”. Potrzebne są artykuły higieniczne: pieluchy, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, artykuły dla mam. Z przekazanych wyżej wymienionych artykułów przygotujemy świąteczne paczuszki, które na święta przekazujemy dzieciom , którymi opiekuje się fundacja. Wyżej wymienione asortymenty można przynosić od 2 do 19 grudnia do I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, przy ul. Wojska Polskiego nr.6 od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 14.00. W innych terminach i godzinach jak teąż sytuacjach niemożliwości dostarczenia osobistego tych artykułów prosimy o kontakt z ks. Waldemarem Piątkiem.

W dniu 4 stycznia organizujemy wyjazd do Szczecina na koncert „ Betlejem w Szczecinie”. Posiadamy 15 sztuk biletów w cenie 50 zł plus 30 zł transport. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Waldemarem Piątkiem.

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę i na nowe ogrzewanie w kopertach i z rozprowadzanych opłatków. W ostatnim tygodniu na ten cel złożyliśmy 980 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy ofiarami wspierają drugą część inwestycji.

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Irenę Sadowską, Ryszarda Wieczorka, Władysława Cicheckiego, Lucynę Ostaszewską, Stanisławę Rygielską, Henryka Bochockiego, Bogdana Tretiak.  

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account