OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 08.12.2019 r.

 1. Wspominamy: w środę św. Damazego, w piątek św. Łucję, w sobotę św. Jana od Krzyża – to także dzień urodzin Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, będziemy pamiętać o modlitwie.
 2. Zapraszamy na msze roratnie. Roraty dla dzieci, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i starszej oraz dorosłych w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45, w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30.
 3. Zachęcamy do nabywania poświęconych opłatków na stół wigilijny. Ofiary przeznaczamy na 2 etap wykonania ogrzewania do kościoła.
 4. Ofiarami wspieramy Kościół na Wschodzie. Witamy Ojca Jana Piątkowskiego z parafii w Fastowie na Ukrainie. Po mszach o. Jan będzie zbierał ofiary na potrzeby klasztoru na Ukrainie.
 5. Grupa kontemplacyjna po odpowiednim przygotowaniu na mszy św. o godz. 9.30 odnowi akt oddania się w niewolę Maryi Niepokalanej. Osoby ponawiające przyrzeczenia proszą nas o modlitwę.
 6. Poświęcenie medalików Matki Bożej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na mszy o godz. 12.30. Po mszy będzie spotkanie dla rodziców i dzieci.
 7. W poniedziałek nie będzie spotkania duszpasterstwa młodzieży.
 8. W najbliższą sobotę 14 grudnia o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie świąteczne ministrantów i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę po mszy św. wieczornej uszanujemy relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 10. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Pożarnej, Policji włączyli się do ogólnopolskiej akcji służb mundurowych pod hasłem: „ Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Celem akcji jest propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwanie jak największej liczby nowych dawców krwi i szpiku kostnego. W związku z powyższym zapraszamy osoby chętne do wspólnej akcji oddania krwi, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 15.12. w godz. 10.00 – 14.00. Krew będzie można odda w ambulansie zaparkowanym przy budynku Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Nowogardzie przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Jerzy Sołtysiak. Prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty.
 12. Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny i kartki świąteczne.
 13. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli nas w dyskontach: Biedronka, Netto i Lidl w czasie zbiórki w piątek i sobotę. Z zebranych produktów wykonamy paczki dla osób starszych i samotnych. Planujemy spotkanie opłatkowe dla tych osób - 18.12. o godz. 14.00 w Sali gimnastycznej 1 LO. Na to spotkanie można się jeszcze zapisać.
 14. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można pobrać Torby Miłosierdzia i wypełnione możemy przynosić do kościoła i składać je w koszu znajdującym się przy kaplicy do 16.12. Na torbie znajdziemy listę preferowanych produktów.
 15. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie organizują akcję „ Pieluszka dla maluszka”. Potrzebne są artykuły higieniczne: pieluchy, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, artykuły dla mam. Z przekazanych wyżej wymienionych artykułów przygotujemy świąteczne paczuszki, które na święta przekazujemy dzieciom , którymi opiekuje się fundacja. Wyżej wymienione asortymenty można przynosić od 2 do 19 grudnia do I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, przy ul. Wojska Polskiego nr.6 od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 14.00. W innych terminach i godzinach jak też sytuacjach niemożliwości dostarczenia osobistego tych artykułów prosimy o kontakt z ks. Waldemarem Piątkiem.
 16. W dniu 4 stycznia organizujemy wyjazd do Szczecina na koncert „ Betlejem w Szczecinie”. Posiadamy 15 sztuk biletów w cenie 50 zł plus 30 zł transport. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Waldemarem Piątkiem.
 17. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę, na nowe ogrzewanie i za ofiary wspierające pomoc najuboższym. Bóg zapłać.
 18. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Kazimierę Jabłońską, śp. Józefa Ochockiego, śp. Mieczysława Owczarek. Dobry Jezu…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account