OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.

 1. W parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy przewodnika duchowego Ojca Jerzego Sołtysiaka, Misjonarza ze zgromadzenia Św. Rodziny. Parafian zachęcamy do pełnego udziału w rekolekacjach. W tygodniu rekolekcje w kościele parafialnym w poniedziałek, wtorek i środę. Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00 i 18.00. Na filiach w poniedziałek w Olchowie o godz. 16.00, w Wojcieszynie o godz. 17.00. We wtorek w Karsku o godz. 16.00, w Dąbrowie Nowogardzkiej o godz. 17.00. Ojcec Rekolekcjonista posługiwał będzie w konfesjonale od godz. 8.15. Sakrament pokuty w środę od godz. 16.00. Wszystkim uczestnikom rekolekcji życzymy duchowych owoców.
 2. Mieszkańcy Wojcieszyna zapraszają na koncert Adwentowy dzisiaj o godz. 16.00 do kościoła. Gościnnie wystąpi Pani Wiesława Stolarczyk.
 3. Dni powszednie od 17 do 24 grudnia w liturgii stanowią bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 4. Zapraszamy na msze roratnie. Roraty dla dzieci, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i starszej oraz dorosłych w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45, w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30.
 5. Zachęcamy do nabywania poświęconych opłatków na stół wigilijny. Ofiary przeznaczamy na 2 etap wykonania ogrzewania do kościoła.
 6. Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny i kartki świąteczne.
 7. Pobrane torby miłosierdzia prosimy składać do 16 grudnia do kosza znajdującego się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 8. W środę 18 grudnia Parafialny Zespół Caritas organizuje spotkanie opłatkowe dla swoich podopiecznych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za produkty żywieniowe. Możemy wesprzeć to spotkanie ofiarami do puszek w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 9. W czwartek po mszy wieczornej uszanować będzie można relikwie bł. ks. Popiełuszki.
 10. Wszystkich chętnych do pomocy w dekoracjach świątecznych zapraszamy w piątek od godz. 9.00.
 11. Dnia 20 grudnia 5 rocznicę Sakry Biskupiej obchodzi Ks. Biskup Henryk Wejman. Pamiętamy w modlitwie i życzymy wielu Łask Bożych w posłudze.
 12. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie organizują akcję „ Pieluszka dla maluszka”. Potrzebne są artykuły higieniczne: pieluchy, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, artykuły dla mam. Z przekazanych wyżej wymienionych artykułów przygotujemy świąteczne paczuszki, które na święta przekazujemy dzieciom , którymi opiekuje się fundacja. Wyżej wymienione asortymenty można przynosić do 19 grudnia do I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, przy ul. Wojska Polskiego nr.6 od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 14.00. W innych terminach i godzinach jak też sytuacjach niemożliwości dostarczenia osobistego tych artykułów prosimy o kontakt z ks. Waldemarem Piątkiem.
 13. Od następnej niedzieli 22 grudnia będzie można zabrać do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju roznoszone corocznie przez harcerzy i harcerki z ZHP. Przekazanie naszej parafii w niedziele podczas Mszy Św. o godz. 9.30. Zachęcamy do przyniesienia własnych lampionów, aby pobrać światło i zaniesienia go do innych osób, aby zapłonęło na jak największej ilości stołów Wigilijnych naszego miasta i gminy. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w przekazaniu a chciałby przygarnąć światło z Betlejem, to prosimy szukać kontaktu z ks. Waldemarem Piątkiem. Ks. Waldemar będzie przekazywał światło z Betlejem do 24 grudnia do godz. 10.00.
 14. W dniu 4 stycznia organizujemy wyjazd do Szczecina na koncert „ Betlejem w Szczecinie”. Posiadamy 15 sztuk biletów w cenie 50 zł plus 30 zł transport. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Waldemarem Piątkiem.
 15. W drugi dzień świąt będzie możliwość przyjęcia w domach kolędników misyjnych. Adresy możemy zapisywać po każdej mszy św. w zakrystii.
 16. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę, na nowe ogrzewanie i za ofiary wspierające przedświąteczną pomoc najuboższym. Bóg zapłać.
 17. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Danutę Olkowicz i śp. Zenobię Białczak. Dobry Jezu…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account