OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela zwykła 11.10.2020R.

 1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.
 2. Październik to miesiąc różańca świętego. Różaniec z udziałem dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. Dla osób dorosłych codziennie o godz. 17.30, w soboty o godz. 8.30. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w różańcu jeden raz w tygodniu w wybranym przez siebie dniu i godzinie.
 3. Na mszy św. o godz. 11.00 ostatnia grupa przyjmie I Komunię Św. Dzieci te przez 3 kolejne niedzielę będą miały tzw. białe niedziele.
 4. Dziś XX Dzień Papieski pod hasłem - Totus Tuus. Po każdej mszy zbieramy ofiary na rzecz młodych stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 5. W środę Dzień Edukacji Narodowej. Do wspólnej modlitwy na mszy św. wieczornej zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów. Módlmy się za polskie szkoły, aby wychowywały mądrych obywateli w duchu chrześcijańskiej miłości.
 6. W środę na mszy wieczornej modlitwy przez wstawiennictwo Św. Ojca Maksymiliana Kolbe.
 7. W czwartek Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy wszystkich rodziców dotkniętych utratą swojego dziecka na skutek m.in. poronienia, czy aborcji na mszę wieczorną.
 8. Od wczoraj obowiązuje strefa żółta. W imię miłości bliźniego prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych i zachowanie dystansu między osobami. Będziemy prosić osoby bez maseczek o okazanie stosownego pozwolenia od lekarza zwalniającego daną osobę z obowiązku noszenia maseczki.
 9. Wchodząc na naszą stronę internetową: www.wnmp.nowogard.eu znajdziemy informację o akcji wsparcia dla 4 miesięcznej Ani chorej na rdzenny zanik mięśni SMA 1-go stopnia. Potrzeba uzbierać aż 9 mln. zł. na zastrzyk, który uratuje życie Ani. Wszystkie potrzebne informacje znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy również o udostępnianie między sobą tej wiadomości o potrzebie pomocy Ani.
 10. Dnia 16 października przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Wojtyły na Papieża. Mieszkańcy Wojcieszyna zapraszają nas wszystkich na odpust ku czci św. Jana Pawła II – 18 października tj. w przyszłą niedzielę na godz. 12.15. Przy naszym kościele będzie podstawiony bus dla osób, które nie mają środka transportu a chciałyby uczestniczyć we mszy odpustowej w Wojcieszynie.
 11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie kart wypominkowych. Mieszkańcy Wojcieszyna przygotowują stroiki na groby i będą je rozprowadzać w niedzielę 25 października. Kupując przy kościele te stroiki wspieramy budowę kościoła w Wojcieszynie. Informujemy, że w najbliższych dniach będą podjęte prace w celu ogrodzenia terenu kościelnego w Wojcieszynie.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Po mszach ofiarami do puszek będziemy wspierać polskich misjonarzy i misjonarki.
 13. Zgodnie z informacją Kurii - w przyszłą niedzielę w naszych kościołach odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.
 14. Dziękujemy grupie parafian, która wraz z siostrą Danielą uczestniczyła w Dziwnówku w akcji modlitewnej: „ Różaniec do granic”.
 15. Zakończyliśmy pracę przy wymianie kotła centralnego ogrzewania. Koszt tej inwestycji wynosi 35 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
 16. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 19.00.
 17. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, na wymianę kotła centralnego ogrzewania, za ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży, a także za wsparcie materialne dla ciężko chorej Ani. Za Waszą chojność i każdy dar serca dziękujemy.
 18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Krystynę Gruchot i śp. Jana Dudziewicza. W najbliższą sobotę przypada również 11 rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Mariana Przykuckiego – pierwszego Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account