OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela zwykła 08.11.2020R.

 1. W tym tygodniu w poniedziałek będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek Święto św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna – pierwszych męczenników Polskich.
 2. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Modlitwa wypominkowa za zmarłych w naszym kościele codziennie o godz.. 17.30, w soboty o godz. 8.30. Na filiach wypominki w niedzielę.
 3. Dziś o godz. 9.00 wypominki Sybirackie. O godz. 9.30 msza za zmarłych Sybiraków. O godz. 11.00 msza św. za zmarłych nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli.
 4. Na mszy św. o godz. 12.30 dzieci otrzymają nagrody za udział w modlitwie różańcowej.
 5. W środę dnia 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W to Święto Narodowe prosimy o wywieszenie w oknach i na budynkach flag biało-czerwonych. Zapraszamy serdecznie w tym dniu na mszę w intencji Ojczyzny. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00 w naszym kościele.
 6. W sobotę podczas mszy św. wieczornej pomodlimy się przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbego prosząc o Jego orędownictwo w naszych potrzebach.
 7. Z okazji 30- lecia istnienia Caritas jesteśmy zaproszeni na obchody diecezjalne. W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa.
 8. Dziesięć lat temu dnia 28 listopada odszedł do wieczności nieodżałowany Ks. Kanonik Grzegorz Zaklika. Przez 19 lat był Proboszczem naszej wspólnoty. Jako kapłani obecnie posługujący w parafii i siostry zakonne pamiętamy każdego roku o rocznicy śmierci. Prosimy parafian o dostarczenie do 24 listopada - ks. Waldemarowi zdjęć, pamiątek po ks. Grzegorzu. Prosimy o napisanie osobistych wspomnień, chcemy wydać folder w 10 r. śmierci. Te zdjęcia i wspomnienia można również przesyłać drogą mailową na adres ks. Waldemara: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 9. Jest wyłożony nowy numer Biuletynu Duszpasterskiego. Jest dostępny również w wersji elektronicznej na stronie internetowej.
 10. Serdeczne życzenia składamy Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Wypraszamy opieki Maryi i świętych patronów.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 19.00.
 12. Dziękujemy za życzliwość wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej. Za wszelkie dobro i otwarte serca odwdzięczamy się modlitwą.
 13. W naszym kościele pojawiła się przepiękna dekoracja z wielobarwnych kwiatów. Jest to dla nas dar od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za te kwiaty zapłacił polski rząd, aby uratować przedsiębiorców i osoby zajmujące się uprawą kwiatów. Serdecznie dziękujemy Państwu Grad i Panu Szymonowi Koc za dostarczenie kwiatów do naszego kościoła. Siostrze Danieli dziękujemy za ich ułożenie i dekorację. Część z darowanych kwiatów umieściliśmy również na naszym cmentarzu komunalnym w Nowogardzie.
 14. Módlmy się o ustanie pandemii koronawirusa. W myśl nowych przepisów sanitarno- epidemiologicznych w kościele na mszach i nabożeństwach może przebywać 1 osoba na 15 m2. Zgodnie z tymi ustaleniami w naszym kościele może być maksymalnie 45 osób. Siadajmy tam, gdzie są przyklejone białe kwadraty, domownicy mogą siedzieć obok siebie. Prosimy o restrykcyjne stosowanie się do tych wymogów, również zasłaniajmy nos i usta maseczką.
 15. Odszedł do Pana nasz Parafianin śp. Sylwester Korniluk. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account