Życzenia na Święta Wielkanocne Zmartwychwstania Pańskiego 2021

Kochani Parafianie i Drodzy Goście naszej Parafii

Jako kapłani spotykamy się często z różnymi pytaniami od wiernych. W tym roku bardzoczęsto pytaniem kierowanym do nas jest to: Księże, jak to będzie z tymi świętami…? Niekiedyporwani nastrojami czasu epidemii łapiemy się na tym, że odpowiadamy – nie będzie…To wielki błąd! Sprzeczny z nadzieją i nowością jakie niesie ze sobą ZmartwychwstanieJezusa.

Drodzy parafianie i przyjaciele. Święta będą! Pisząc te życzenia wiemy że będziemy łączyćsię przez internet z naszą katedrą, gdzie odbędzie się ostatni akcent Wielkiego Postu –Msza św. Krzyżma, podczas której nasz Biskup poświęci oleje, znakiem których przez całyrok udzielane będą sakramenty święte, które moc czerpią właśnie z tego, że Chrystus zmartwychwstałi żyje.

Kochani! W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczniemy Triduum Paschalne. Składa się naten czas Msza święta Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej i cisza Wielkiej Soboty.Wieczerza, Męka i Śmierć krzyżowa Chrystusa kulminację znajdą w radosnym Allelujawyśpiewanym w Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego. To wszystko składa się na ŚwiętaWielkanocne. Święta radosne, pełne nadziei i nowości życia. Od momentu, gdy Chrystuspokonał śmierć, piekło i szatana i jako Zwycięzca wyszedł z otchłani nic nie jest już takiejak wcześniej. Jako wierzący wiemy, że nie ma takiego doświadczenia, smutku, beznadziei,w których nie moglibyśmy dostrzec radości, nadziei i pragnienia życia. To wszystko sprawiaw nas żyjący w Kościele Jezus.

Nasz Kościół parafialny jest przygotowany na rozbrzmiewające Alleluja. Niezastąpionymbrakiem pozostaje jednak Każda i Każdy z Was, kochani Parafianie i drodzy Przyjaciele.Wszyscy ten brak odczuwamy. Nie chcemy więc podsycać tego smutku i tęsknoty. Zachęcamynas wszystkich byśmy w medytowaniu i przeżywaniu tajemnic wielkanocnych łączyli się zesobą duchowo. Pamiętajmy o sobie nawzajem, czujmy się odpowiedzialni jeszcze bardziej,by rozpoczynające się niebawem święta, jednorazowe w roku, niepowtarzalne, nie przeminęłybezowocnie.

Życzymy Wam wszystkim obfitości łask i darów Jezusa Zmartwychwstałego. Trwajmy wradości, która zwycięża wszelki smutek i w nadziei, która kres znajduje w dalekiej przyszłościi sięga aż do wieczności. Niech dobry Bóg wypełnia nasze serca pokojem i obdarza wszelkimdobrem. Wyrażamy jednocześnie ogromną wdzięczność za każdy dowód Waszej miłościi życzliwości oraz troski o naszą wspólnotę parafialną, nasz kościół.

Wasi duszpasterze:
ks. Grzegorz, ks. Andrzej, ks. Waldemar
wraz z siostrami ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account