CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratnie w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45; środę i czwartek o godz. 16.30; w piątek o godz. 9.00.
 3. Od dzisiaj, czyli od 19 grudnia do wigilii 24 grudnia o godz. 10.00 istnieje możliwość zabrania do domu z naszej świątyni Betlejemskiego Światła Pokoju. W tygodni od godz. 17.30 do godz. 18.30.
 4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach.
 5. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą Świętą zwaną Pasterką; w Nowogardzie o godz. 22.00 i 24.00; w Olchowie, Wojcieszynie i Karsku o godz. 20.00; w Dąbrowie o godz. 21.15. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.30, 11.00, 12.30 (z udziałem dzieci), 18.00 (z udziałem młodzieży). Przypominamy, że 25 grudnia nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00.
 6. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.
 7. W dzisiejszą niedzielę prowadzimy zbiórkę środków na leczenie małego Klemensa, syna Państwa Doroty i Karola Pakulskich. Przy wyjściu z Kościoła można kupić domowej roboty słodycze i ciasto. Bóg zapłać za każdą pomoc. Boże Narodzenie to czas, kiedy dzielimy się miłością i pomagamy sobie nawzajem. Uczyńmy to również dziś przy wyjściu z Kościoła. Już teraz szczególnie dziękujemy Pani Gabrieli Bartos, naszej katechetce za zaangażowanie w to dzieło.
 8. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. To piękny zwyczaj chrześcijańskiego dzielenia się z potrzebującymi, a zwłaszcza dziećmi. Niech na naszym Wigilijnym stola zakróluje chrześcijańska miłość Caritas w postaci świecy, dzięki której przyjmujemy w naszych domach potrzebujących. Możemy nabyć kalendarze na rok 2022 i zabrać do domu Jemiołę.
 9. W poniedziałek, 20 grudnia od godz. 12.00 zapraszamy chętnych do pomocy prze instalacji i dekorowaniu choinek oraz we wtorek, 20 grudnia od godz. 9.00. Choinki to dar serca Pana Henryka z Olchowa oraz Państwa Więckowskich. Za ofiarowane choinki oraz osobiste zaangażowanie w pomoc przy ich ubieraniu niech Dzieciątko Jezus wszystkim obficie błogosławi w tym świętym czasie.
 10. Serdecznie zapraszamy chętnych na zimowy wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży w dniach 6-12 lutego do Białego Dunajce i Zakopanego. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 1500 złotych, w cenie zapewnione jest zakwaterowanie, wyżywienie, opłata za karnety i sprzęt narciarski. Zapisy u Ks. Karola i s. Maksymilii.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga.
 12. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca: Krystyna Wojtkiewicz - lat 81, Stanisława Dolega - lat 90, Marek Maciejczyk - lat 61, wypraszajmy dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account