OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY - 22 maja 2022

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. W tym tygodniu patronuje nam:
  - poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży
 2. Dziś na Mszy Św. o godz.12.15 w kościele filialnym w Wojcieszynie odpust ku czci Św. Jana Pawła II. Po Uroczystej Mszy Świętej odpustowej, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Kościoła zapraszają wszystkich na festyn.
 3. W środę, 25 maja przypada dzień imienin ks. Proboszcza Grzegorza Legutki. W związku z tym, dziś o godz. 11.00 na Mszy Św. będziemy otaczać pamięcią w modlitwie czcigodnego solenizanta.
 4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Tego dnia będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych prosić o łaskę życia wiecznego.
 5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 7. W przyszłą niedzielą 29 maja w naszej Parafii odbywać się będzie wizytacja Kanoniczna Ostatnia miała miejsce w roku 2016. To szczególny czas dla Parafii, kiedy Pasterz przybywa, aby razem z powierzoną sobie owczarnią Chrystusa modlić się, wsłuchać w głos ludu Bożego i błogosławić duszpasterskim staraniom. Tego dnia możemy spotkać się z Ks. Biskupem Henrykiem na Mszy Świętej o godz. 9.30, 11.00, 12.30. Na Mszy Św. o godz. 11.00 Ks. Biskup spotka się z rodzicami i dziećmi Pierwszokomunijnymi, które z rąk Ks. Biskupa otrzymają pamiątkowe obrazki. O godz. 12.30 udzielony zostanie Sakrament Bierzmowania grupie młodzieży, która w ostatnim roku bezpośrednio przygotowywała się do przyjęcia Tego Sakramentu. Ks. Biskup o godzinie 9.00 spotka się z wiernymi w Karsku, a o godz.10.00 w Dąbrowie.
 8. W związku z Wizytacją kanoniczną w naszej parafii, Msze Święte 29 maja w Kościele w Olchowie i Wojcieszynie zostały przeniesione na godz. 8.00.
 9. W naszej świątyni nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. o godz.18.00 , w sobotę po Mszy Św. o godz. 9.00.
 10. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz świadków (jeżeli będzie to możliwe) zapraszam na Mszę Św. oraz próbę generalną w piątek 27 maja na godz. 18.00. W sobotę 28 maja po Mszy Św. o godzinie 9.00 młodzież przystąpi do Sakramentu Pokuty. Polecajmy ich szczególnej opiece Matki Bożej i Świętych Patronów.
 11. Nasza parafia od 7-13 sierpnia organizuje wakacyjny wyjazd religijno-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży w góry do Białego Dunajca i Zakopanego, koszt to 1100 zł. W programie wędrowanie szlakami górskimi, wycieczki oraz wyjazd na Słowację do parku „Tatralandia”. Szczegółowe informacje dostępne na plakatach oraz u ks. Karola i s. Maksymilii. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 13. W ostatnich dniach odeszli do Pana: Bolesława Gaik lat 87. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account