GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2016r.

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym II Niedzielę Adwentu. Jest to radosny czas oczekiwania na Narodzenie Pańskie oraz na ostateczne przyjście Zbawiciela przy końcu czasów w dniu Paruzji.bary

Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 do Karska na Mszę świętą odpustową ku czci świętej Barbary.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie dla polskiej parafii w Brzozdowcu koło Lwowa

Roraty w naszej parafii w poniedziałek i we wtorek o godz. 7.00, w środę, czwartek i piątek o godz.16.30, a w sobotę o godz.9.00.

W tym tygodniu na roratach o godzinie 16.30 będziemy modlić się : w środę za Pszczelarzy; w czwartek za Radio Maryja, Telewizję Trvam i Żywy Różaniec; w piątek za Parafialny Zespół Caritas;

2. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 12.30 zostaną/zostały poświęcone medaliki dzieciom z klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.

3. Z ubiegłej niedzieli na pomoc 5 rodzinom, które ucierpiała w pożarze w Jarchlinie zebraliśmy 1500zł w tym 400 dołożył się Caritas Parafialny. Pieniądze tym rodzinom wręczymy wspólnie z parafią sąsiednią.

4. W czwartek 8 grudnia obchodzimy w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym Kościele o godz.7.00, 12.00 i 18.00.

5. Już po raz 23 w Polsce rozpoczyna się akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem " PŁOMIEŃ MIŁOSIERDZIA". Jak co roku symbolami akcji są świece, które mają znależć się na wigilinych stołach w Polsce. Dochód ze sprzedarzy przeznzczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także na leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Ponadto 10gr z każdej swiecy przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodżców z Syrii

Świece na stół wigilijny i kartki świąteczne możemy nabyć przy kaplicy św Jana Pawła II

Również TORBY MIŁOSIERDZIA możemy nabyć przy kaplicy św. Jana Pawła II. Wypełnione torby produktami spożywczymi o długotrwałej dacie ważności prosimy przynosić do niedzieli 18 grudnia i składać przy kaplicy świętego Jana Pawła II.

W najbliższy piątek 9 grudnia i sobotę 10 grudnia br. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna zbiórkę żywności w Dyskontach : BIEDRONKA, NETTO, POLO MARKET, INTER MARCHE.

6. Opłatki na stół wigilijny możemy nabyć u siostry Danieli w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę 11 grudnia nasza parafia będzie przeżywać rekolekcje adwentowe. W tym roku poprowadzi je ks. Marek Rogeński Proboszcz parafii z Miedzyrzecza -Pallotyn. Plan rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę.

8. Zapraszamy chętną młodzież z gimnazjum, szkoły średniej oraz osoby chętne na Nocne czuwanie modlitewne z 16/17 grudnia z przyszłego (piątku/sobotę) w Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie organizowane przez Siostry Uczennice Krzyża. Informacje, zapisy u ks. Roberta Dąbrowskiego. Program czuwania wywieszony jest przy wyjściu z Kościoła.

9. Zapraszamy serdecznie zarówno dzieci jak i młodzież na szkółkę narciarską w drugim tygodniu ferii zimowych w terminie 19-25 luty 2017r. Więcej informacji zwiazanych z wyjazdem u ks. Roberta Szyszko lub na stronie parafialnej : www. wnmp.nowogard .eu

10. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia dzieci z Koła Misyjnego, już po raz szósty włączą się w ogólnopolską akcję Kolędnicy Misyjni. W tym roku zebrane ofiary zostaną przekazane dzieciom z Tajlandii. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąc kolędników w swoim domu prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

11. Na stoliku pod amboną i przy kaplicy świętego Jana Pawła II są wyłożone koperty na budowę Kościoła pw.świętego Jana Pawła II w Wojcieszynie.

12. Dziękujemy parafianom za wszelkie ofiary składane na tace i na potrzeby naszej parafii.

13. Solenizantom najbliższego tygodnia, szczególnie Barbarom, Mikołajom, Mariom składamy serdeczne życzenia wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account