GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 9 kwietnia 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej poświęcimy palmy. Palmy, ciasto, stroiki, wiejski chleb z piekarni Pędziszczak, Żelek i Karsk oraz smalec będziemy mogli nabyć po każdej Mszy świętej na kiermaszu świątecznym przed Kościołem organizowanym przez mieszkańców Wojcieszyna. Całkowity dochód przeznaczony będzie na budowę Kościoła Św. Jana Pawła II w Wojcieszynie. Dzisiaj na o godz.12.30 gromadzimy się na Placu przed Kościołem przy Krzyżu Misyjnym. Tam nastąpi poświęcenie palm i w procesjii udamy się dookoła Kościoła, a nastepnie w Kościele rozpocznie się Msza święta. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy również, aby dzieci na tę Mszę świętą przyniosły Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Dzisiaj również młodzież z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych przed Kościołami w Nowogardzie zbiera ofiary do puszek na pomoc w leczeniu ciężko chorego Michała byłego ucznia tej szkoły. Zachęcamy do pomocy dla niego poprzez dobrowolną ofiarę na ten cel. Dziękujemy za to w imieniu rodziców Michała.
 2. Spowiedź święta w naszym Kościele od jutra tj. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 17.00 do 18.00, w Wielki Czwartek od 8.00 do 10.00; Wielki Piątek od.8.00 do 10.00.
 3. W Wielką Środę 23 marca po Mszy świętej wieczornej o godz.18.30 odbędzie się nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w pierwszy dzień Wielkanocy na Mszy świętej o godz.14.00.
 4. W Wielki Czwartek Msza świeta Krzyżma o godz.10.00 w Katedrze w Szczecinie. W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa w naszej parafii o godz.19.00. Po Mszy świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godz.22.00. W Wielki Czwartek w Olchowie Msza święta o godz.17.00, a w Dąbrowie o godz.18.00.
 5. Wielki Piatek to dzień, w którym wspominamy męke Pana Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia.
 6. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz.8.00 do wieczornej liturgii. Zachęcamy grupy parafialne i wszystkich parafian do Adoracji. Zapraszamy na adorację dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wielki Piątek od godz.11.00 do 12.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich oraz rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia oraz Koronka o godz.15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie sie o godz.19.00. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz.23.00. Liturgia Wielkiego Piątku w Olchowie o godz.17.00, a w Dąbrowie o godz.18.00.Od godz.10.00 ksiądz Robert Dąbrowski odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
 7. Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz.8.00 do Wigilii Paschalnej. Jest to czas upamiętniajacy zstapienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiazuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystus Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Kościele parafialnym od godz. 8.00 do 14.00. Będzie zbierana przy tej okazji jałmużna na budowę Kościoła w Wojcieszynie. Błogosławieństwo pokarmów na wioskach : Warnkowo godz.9.00; Karsk godz.9.15; Ogorzele godz.9.30; Dąbrowa godz.10.00; Wojcieszyn godz.10.30; Olchowo godz.11.00; Kolonia Olchowo godz.11.15. W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi nam Zmartwychwstanie Chrystusa. Wszystkich Parafian zapraszamy do jak najliczniejszego udziału. Wigilia Paschalna w naszym Kościele rozpocznie sie o godz.20.30. Wigilia Paschalna w Dąbrowie o godz.21.00.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz.6.00 procesja rezurekcyjna dookoła kościoła i pierwsza Msza święta. Kolejne Msze świete o godz.9.30; 11.00; 12;30; 14.00 (chrzcielna) oraz o godz.18.00
 9. Zapraszamy do zapisywania się młodzieży na Dni Młodych, które odbędą się w Goleniowie od 1 do 3 maja br. Informacje, koszt i zapisy u ks. Roberta Szyszko.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać u siostry Danieli w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świece caritas, baranki wielkanocne i chlebki miłosierdzia.
 13. Dziękujemy parafianom za wszelkie ofiary składane na tace, na Seminarium Duchowne i na potrzeby naszej parafii.
 14. Solenizantom tego tygodnia a szczególnie życzymy wielu Łask Bożych i Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account