OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO 22.07.2018

 1. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Brygidę patronkę Europy; we środę św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
 2. W dzisiejszą niedzielę po mszy św. poświęcenie środków transportu z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżujących - spotykamy się na ul. Wyszyńskiego i przy placu koło Biedronki.
 3. Naszą wspólnotę w dniu dzisiejszym odwiedzają siostry dominikanki : s. Sergiusza oraz s. Dariana. Siostra Dariana pracuje w misji katolickiej w Kalingradzie. Po każdej Mszy św. przy wejściu głównym siostry będą zbierały dobrowolne ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie ich działalności misyjnej.
 4. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy Św. w naszym kościele: w niedzielę Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 20.00 a w dni powszedni o godz. 8.00 i 19.00, w soboty o godz. 9.00 i 19.00.
 5. Zbliża się nasze parafialne święto – odpust 15 sierpnia.  Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o przenoszenie darów na zabawę fantową oraz prosimy o zgłaszanie się osób, które upieką ciasto.
 6. Trwa akcja tornister pełen uśmiechów. Plecaki są do odebrania w zakrystii. Pragniemy poinformować, że 10 sztuk plecaków zostało już przekazanych dla dzieci z Białorusi i Kalingradu.
 7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że zakończył się tegoroczny program pomocy dla osób biednych organizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Opieki Społecznej. Pomocą objęliśmy 222 rodziny (612 osób) z gminy Nowogard. Dziękujemy firmą, które nam pomagały przy rozładunku 32 ton żywności: firmie Pro-Bud Janusz Sienkiewicz i Jacek Cyboroń, firmie Demgrad Adam i Maria Dembińscy, firmie kamieniarskiej Ryszarda Śmigla oraz firmie Dro Most Sławomir Serafin.
 8. W imieniu Dyrektora Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy do udziału i zapisu w tej pielgrzymce. Wyrusza ona 25 lipca z Pustkowa a 29 lipca ze Szczecina. Bliższe informacje na stronie www.szczecinska.pl.
 9. Osoby, które biorą udział w pielgrzymce wrześniowej do Włoch proszone są o dokonanie drugiej raty wpłaty w wysokości 500 zł u siostry w zakrystii lub u pani Grażyny Rynkiewicz.
 10. W mijającym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Stanisława Wysokińskiego i śp. Leszka Berg.
 11. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i za każdą pomoc okazaną naszej wspólnocie.
 13. Wszystkim przeżywającym swoje jubileusze, rocznicę oraz imieniny składamy serdeczne życzenia wraz z zapewnieniem o modlitwie. Osoby odwiedzające lub spędzające swój urlop na terenie naszej parafii serdecznie witamy i życzymy dobrego odpoczynku na nowogardzkiej ziemi.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account