OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela zwykła 12.08.2018r.

1. W tygodniu wspominamy: we wtorek św. Maksymiliana Marii Kolbego, w piątek św. Jacka.

2. W poniedziałek po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie.

3. W poniedziałek od godz. 18.00 możliwość spowiedzi św. przed Odpustem Parafialnym. Apelujemy o pojednanie z Bogiem. O spowiedzi św. niech pamiętają dorośli, młodzież i dzieci. Zachęcajmy siebie nawzajem do skorzystania z tego sakramentu uzdrowienia.

4. Przypominamy warunki uzyskania Odpustu: wykluczenie wszelkiego przywiązania nawet do grzechu powszedniego, spowiedź św., przyjęcie Komunii św., modlitwa w int. Papieża ( Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo ). Odpust zupełny jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. Możemy go ofiarować za siebie lub za jedną osobę zmarłą.

5. W tym tygodniu będziemy uroczyście obchodzić Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP w dniach od 14 do 15 sierpnia. We wtorek 14.08 o godz. 19.00 uroczysta Msza Św. wigilijna. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Proboszcz z Żabowa ks. Krzysztof Kopala. Na mszę św. zapraszamy poczty sztandarowe. Po Mszy św. spotkanie przy cieście i wspólny śpiew pieśni patriotycznych, które poprowadzi ks. Waldemar. W środę 15.08. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 15.00, 19.00. Na Mszy o godz. 10.00 występ orkiestry dętej z Płot, natomiast po Sumie o godz. 12.00 będzie procesja z Najśw. Sakramentem. Na Mszę Św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Przed każdą Mszą będzie można nabyć bukiet ziół i kwiatów, które poświęcimy w czasie każdej Mszy. Msze na filiach: godz. 8.00- Karsk, 9.00 – Dąbrowa, 11.00- Olchowo. Nie będzie Mszy w Wojcieszynie. Od godz. 8.00 do 14.30 na placu przed kościołem będzie trwał festyn. Będą domowe wypieki, chleb pieczony tradycyjną metodą, zabawa fantowa i szereg innych atrakcji. Dochód z festynu ( główna nagroda rower górski ) będzie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z remontem ściany naszego kościoła.

6. Z całego serca już teraz pragniemy podziękować sponsorom głównym: Przeds. Usług Wodnych i Sanitarnych „ PUWIS” – Ryszard Sobieralski, Przeds. Robót Drogowych „ PRD” – Krystyna Łazarz, Parafialnemu Zespołowi „CARITAS”. Dodatkowo wsparli nas: Firma Elektryczna- Dariusz Szulejo, Firma Transportowa – Adam i Marcin FEDEŃCZAK, Firma Budowlana „ PRO-BUD”- Janusz Sienkiewicz i Jacek Cyboroń, Firma Elektryczna „ ELMAR”- Jarosław Koladyński, Hurtownie Budowlane – Jan Bąk i Leszek Cedro, Agencja Reklamowa „ DORADO” – Grzegorz Kowalczyk, Sklep Rowerowy- Jan Zugaj, Wydawnictwo „ DOM JUDY”- Marek Słomski. Patronat medialny objął „DZIENNIK NOWOGARDZKI”. W festynie pomagają także piekarnie: „PĘDZISZCZAK”- Waldemara Pędziszczaka z Nowogardu i „ ŻELEK”- Wiesława Żelek z Kamienia Pom. Dziękujemy także Kołom Łowieckim: „ LIS – BŁOTNO” i „ JELEŃ- KAMIEŃ POM”.

7. W czasie procesji odpustowej zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do niesienia poduszek. Zwracamy się z prośbą o przyniesienie płatków kwiatów do sypania. Prosimy o przynoszenie ich do siostry do zakrystii.

8. Podejmując zachętę naszego Ks. Arcybiskupa Metropolity nasza parafia włącza się w wielką modlitwę różańcową za Ojczyznę w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Módlmy się o obfitość Bożego Ducha i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach. Różaniec w tej intencji odmawiajmy codziennie do 7 października w naszych domach i rodzinach. Prosimy także, aby o tej intencji pamiętały nasze Panie z Żywego Różańca.

9. Od 15 sierpnia do 7 października nowenną pompejańską modlimy się w int: „ Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o odwagę w Duchu Św. dla naszego pokolenia w mądrym przeżywaniu niepodległości Ojczyzny oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego”.

10. W przyszłą niedzielę będzie można uszanować relikwie św. Ojca Pio po Mszy wieczornej o godz. 20.00.

11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu z racji Odpustu czynna tylko w czwartek od godz. 19.30.

12. Wszystkich gości wypoczywających w Nowogardzie zapraszamy na Uroczystości Odpustowe i życzymy im dobrego pobytu.

13. Składamy życzenia Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia.

14. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę.

15. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Edmunda Iwana, Zygmunta Sadowskiego, Józefa Łokaj, Tomasza Jabłońskiego. Polecajmy wymienionych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account