OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela zwykła 7.02.2021R.

 1. W środę wspominamy św. Scholastykę, w czwartek Matkę Bożą z Lourdes, a w przyszłą niedzielę św. Cyryla i Metodego – misjonarzy Słowian.
 2. Dziś jest comiesięczna niedziela adoracyjna. Podczas każdej mszy św. -adoracja najśw. sakramentu.
 3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za możliwość spotkania i pobłogosławienia domów, a także za tematy rozmowy przez Was podejmowane w czasie odwiedzin. Dziękujemy za życzliwość i za ofiary z racji wizyty na cele diecezji i parafii.
 4. W każdą środę przed mszą wieczorną odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w każdy piątek o godz. 17.45 modlimy się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy na mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym, aby mogli uczestniczyć w kościele we Mszy św. Będziemy modlić się za przyczyną Matki Bożej z Lourdes o siłę w dźwiganiu krzyża choroby.
 6. Jadłodzielnia działa i spełnia swoje zadanie. Przynoszone do niej produkty są na bieżąco odbierane. Jeszcze raz prosimy, abyście przynosili produkty żywnościowe. Obok lodówki zanajduje się szafka z półkami. Tam należy składać produkty o przedłużonym terminie ważności np. cukier, makaron, olej, słodycze itp. Ks. Proboszcz dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie.
 7. W święto Ofiarowania Pańskiego na mszy św. wieczornej została poświęcona deska na której ikonograf Roman Zięba będzie pisał ikonę Jasnogórską według pierwotnego wzoru. Artysta prosi nas wszystkich o modlitwę w Jego intencji, o wierność obrazowi i czystość intencji. Zachęcamy do ofiarowania w Jego intencji swoich wielkopostnych wyrzeczeń. Ofiary na powstające dzieło możemy składać do skarbony przy kaplicy Matki Bożej, niech to będzie nasz dar na ten piękny cel.
 8. W tym roku Środa Popielcowa przypada na dzień 17.02., a więc w tym tygodniu „ Tłusty czwartek”.
 9. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.30.
 10. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 11. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o pamięci modlitewnej i składamy serdeczne życzenia.
 12. Wszystkim Parafianom życzymy dobrego nowego tygodnia. W modlitwie pamiętamy szczególnie o chorych, cierpiących i o wszystkich, których spotkały jakieś przykrości.
 13. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na tacę i te składane na konto parafii. Bóg zapłać.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zbigniewa Wręczyckiego l. 68, śp. Annę Kołpaczyńską l. 47, śp. Cecylię Adamczyk l. 82, śp. Weronikę Kościuczuk l. 80, śp. Janinę Wołowicz l. 92. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account