OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela zwykła 14.02.2021R.

 1. Dziś Ks. Proboszcz zaprasza na katechezę dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami po mszy św. o godz. 12.30.
 2. Ks. Andrzej zaprasza na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania do salki parafialnej. Klasy 7 we wtorek o godz. 17.00, klasy 8 w czwartek o godz. 17.00. Obowiązują wszystkich maseczki i zachowanie dystansu.
 3. We wtorek imieniny obchodzi siostra Daniela, która posługuje nam w zakrystii. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Wraz z Solenizantką będziemy uczestniczyć we Mszy św. a następnie złożymy życzenia.
 4. Od środy popielcowej będzie można nabyć „zdrapki wiekopostne” za 1 zł w zakrystii.
 5. W środę popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem. W kościele parafialnym msze o godz. 7.00, 12.00, 16.30 – z udziałem dzieci i młodzieży, 18.00. W kościołach filialnych obrzęd posypania głów popiołem odbędzie się w I Niedzielę Wielkiego Postu, a więc za tydzień.
 6. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży, po mszy św. wieczornej dla osób dorosłych.
 7. W piątek obchodzimy: „ Dzień przebłagania za grzechy ludzi Kościoła w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem i wszystkimi diecezjami w Polsce”. W tej intencji będziemy modlić się podczas mszy św. wieczornej.
 8. Pierwsze nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
 9. Artysta namalował kolejną stację drogi krzyżowej. Dziękujemy Apostołkom Zmartwychwstania za ufundowanie stacji.
 10. Wszystkich, którzy chcą wspierać powstawanie ikony Jasnogórskiej prosimy o składanie ofiar na ten cel do skarbony przy kaplicy MB Fatimskiej. Pan Roman prosi nas o modlitwę w jego intencji w czasie Wielkiego Postu.
 11. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 12. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o pamięci modlitewnej i składamy serdeczne życzenia.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafii, i do skarbony na dzieło powstającej ikony Jasnogórskiej. Dziękujemy za hojność.
 14. Przypominamy, że w naszym kościele obowiązują maseczki zakrywające nos i usta, a także zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami mszy i nabożeństw. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mieczysława Pękale l. 83 i śp. Henryka Górskiego l. 67. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account