OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021R.

  1. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Ap.
  2. Nabożeństwa pokutne w naszym kościele – droga krzyżowa z udziałem dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30, z udziałem dorosłych w piątek bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
  3. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmawiamy w środę przed mszą wieczorną, a Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu jest w każdy czwartek po mszy wieczornej do godz. 20.00. Wypominki roczne czytamy w niedzielę o godz. 9.15.
  4. Zachęcamy do nabywania w zakrystii „ Zdrapki wielkopostnej”. Na każdy dzień jest nowe zadanie i krótka wiadomość do przemyślenia. Ofiara za jej nabycie to 1 zł lub 2 zł. Zebrane ofiary zostaną przekazane na artykuły higieniczne do Ośrodka Młodzieżowego im. Św. Brata Alberta w Szczecinie.
  5. Caritas rozpoczyna akcję rozprowadzania świec na stół wielkanocny. Są również czekoladowe baranki. Ofiarami za świece wspieramy dzieła Caritas naszej archidiecezji i naszego parafialnego zespołu Caritas.
  6. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ustanowiony dnia 9 lutego 2011 r. W naszej wspólnocie chcemy uczcić żołnierzy wyklętych w najbliższą niedzielę 28 lutego. Po mszy św. o godz. 12.30 spotkamy się przy Głazie Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a następnie zachowując dystans przejdziemy na Plac Wolności. Tam zapalimy znicze w kształcie litery „V”. Prosimy o zabranie zniczy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić Żołnierzy Niezłomnych.
  7. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
  8. W modlitwie pamiętamy o Jubilatach i Solenizantach.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę, przekazywane na konto parafii, a także z nabywania świec i zdrapek wielkopostnych. Bóg zapłać.
  10. Odeszli: śp. Józef Konkolewski l. 57, śp. Edyta Damas l. 44, śp. Stanisław Lewicki l. 81, śp. Józef Dawgiełowicz l. 76. Dobry Jezu, a nasz Panie – daj Im wieczne spoczywanie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account