OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021R.

 1. W czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.
 2. W związku ze zbliżającym się Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, dziś po mszy św. ok. godz. 13.00 spotkamy się na modlitwie przy Głazie Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a następnie zachowując dystans przejdziemy na Plac Wolności. Tam zapalimy znicze w kształcie litery „V”. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.
 3. Nabożeństwa pokutne w naszym kościele – droga krzyżowa z udziałem dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30, z udziałem dorosłych w piątek bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. O poprowadzenie drogi krzyżowej dla dorosłych prosimy grupę kontemplacyjną.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek msza o godz. 9.00 i 18.00. W piątek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 msza św. za wszystkich zmarłych, których pożegnaliśmy w lutym. W sobotę o godz. 8.15 nabożeństwo Maryjne. Z racji na trwającą pandemię nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12.30 spotkanie z Ks. Proboszczem dla rodziców i dzieci, które przygotowują się w naszej parafii do przyjęcia I Komunii św. Prosimy wszystkich o obecność, spotkanie będzie dotyczyć spraw organizacyjnych.
 6. Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny i czekoladowe baranki w cenie 6 zł i 15 zł. Na filiach świece będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę. Ofiarami za świece wspieramy dzieła Caritas naszej archidiecezji i naszego parafialnego zespołu Caritas.
 7. Prosimy o zabranie ze sobą nowego wydania Biuletynu Duszpasterskiego.
 8. Zachęcamy do regularnego odwiedzania internetowej strony parafialnej: www.wnmp.nowogard.eu, oraz profilu parafii na facebooku: Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie.
 9. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 10. Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 11. Za służbę zdrowia i za chorych modlimy się. Wszystkim Parafianom życzymy dobrego tygodnia. Wyrazy współczucia składamy wszystkim, których spotkały przykrości i zmartwienia.
 12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składajmy w zakrystii u siostry Danieli.
 13. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i na cele charytatywne.
 14. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, zachowaniu dystansu i o częstej dezynfekcji dłoni. Śledźmy komunikaty sanitarne związane z epidemią.
 15. Z bólem, ale i nadzieją w Zmartwychwstanie naszego Pana informujemy, że do wieczności odeszli kapłani naszej archidiecezji: ks. Andrzej i ks. kan. Czesław. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Marcina Mądrowskiego l. 52, śp. Wiesławę Tomaszewską l. 55, śp. Kazimierę Fydrych l.92, śp. Helenę Bienias l. 97, śp. Stefanię Gabrysiak l. 95, śp. Zdzisława Suchego l.71. Zmarłych kapłanów i parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.  

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account