OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 07.02.2021R.

 1. Niedziela adoracyjna. Na każdej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie Ks. Proboszcza z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.
 3. Nabożeństwa pokutne w naszym kościele – droga krzyżowa z udziałem dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30, z udziałem dorosłych w piątek bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. O poprowadzenie drogi krzyżowej dla dorosłych prosimy grupę Żywego Różańca.
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Parafialny Zespół Caritas informuje również, że w dniach 16 i 17 marca w magazynie po byłym sklepie RTV/AGD mieszczącym się przy Placu Wolności będzie rozprowadzał żywność dla rodzin potrzebujących. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także współfinansowany przez fundusze Unii Europejskiej. Informujemy, że tym programem objęliśmy 500 osób z terenu gminy. Spółdzielni Gardno dziękujemy za użyczenie powierzchni magazynowych.
 5. We wspólnocie parafialnej gościliśmy siostry z zarządu Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w ramach wizytacji placówek. Mamy nadzieję, że Siostry będą nam posługiwać przez wiele następnych lat.
 6. Informujemy, że w V Niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzić Wielkopostny Dzień Skupienia. Prosimy o modlitwę w intencji kapłana, który poprowadzi ten Parafialny Dzień Skupienia i ćwiczenia wielkopostne.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 8. Modlitwie wiernych polecamy Papieża Franciszka, który pielgrzymuje do Iraku, a który w sobotę będzie obchodził 8 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
 9. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała apel o poszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy, kierując się zarówno Tradycją, jak i obroną świątecznego charakteru niedzieli. Podejmujemy apel Konferencji Episkopatu i prosimy o modlitwę w tej intencji.
 10. Wszystkim przeżywającym swoje Jubileusze i Solenizantów polecamy opiece Matki Bożej. Kobiety będziemy polecać modlitwie w poniedziałek podczas mszy św. wieczornej.
 11. Ks.Proboszcz dziękuję Panom Zenonowi, Zbigniewowi, Karolowi i Dariuszowi za pomoc w pracach ziemnych przy kościele w Wojcieszynie. Prosimy do skarbony znajdującej się przy kaplicy MB Fatimskiej składać ofiary na ikonę MB Pani Jasnogórskiej.
 12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składajmy w zakrystii u siostry Danieli.
 13. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i na cele charytatywne. Dziękujemy również za ofiary składane na powstającą ikonę Jasnogórską i za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 14. Odszedł do Pana po wieczną nagrodę śp. Ks. Prałat Marian Wittlieb, proboszcz parafii w Międzyzdrojach. Ks. Prałata gościliśmy w naszej świątyni, gdy były sprowadzone relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ks. Marian służył razem z bł. ks. Jerzym w karnej jednostce wojskowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13 marca o godz. 12.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Lęborskiej – rodzinnej miejscowości Ks. Prałata.
  Pan powołał do wieczności także naszych Parafian: śp. Helenę Balejko l. 86, oraz śp. Tadeusza Gajdę l. 55. Zmarłego Kapłana i zmarłych Parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account