OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021R.

 1. Nabożeństwa pokutne w naszym kościele – droga krzyżowa z udziałem dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30, z udziałem dorosłych w piątek bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. O poprowadzenie drogi krzyżowej dla dorosłych prosimy Parafialny Zespół Caritas.
 2. W piątek przypada uroczystość św. Józefa. Jest to dzień modlitwy za wszystkich mężczyzn, ale także za nasze rodziny. Msze św. o godz. 7.00, 12.00, 18.00. Przypominamy, że obecny rok z inicjatywy Papieża Franciszka jest Rokiem Św. Józefa. Codziennie możemy uzyskać odpust zupełny jeśli odmówimy litanię do św. Józefa i uczestniczymy we mszy św. przyjmując komunię św.
 3. Od uroczystości św. Józefa rozpoczniemy duchowe przygotowanie do uroczystości Zwiastowania Pańskiego, Dnia Świętości Życia. Po każdej mszy św. wieczornej będziemy odmawiać nowennę.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się Parafialny Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadzi ks. Krystian Dylewski – wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, a wcześniej wikariusz parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie. Nauki podczas każdej mszy św. Serdecznie zapraszamy.
 5. Parafialny Zespół Caritas przypomina, że w dniach 16 i 17 marca w godz. od 13.00 do 15.00 w magazynie po byłym sklepie RTV/AGD mieszczącym się przy Placu Wolności będzie rozprowadzał żywność dla rodzin potrzebujących. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także współfinansowany przez fundusze Unii Europejskiej.
 6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 8. Serdeczne życzenia z modlitwą ofiarujemy Jubilatom i Solenizantom.
 9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składajmy w zakrystii u siostry Danieli.
 10. Dziękujemy za wspieranie parafii ofiarami na tacę i za ofiary na cele charytatywne.
 11. Odeszli do wieczności: śp. Jan Stępień l. 75, śp. Antoni Szoka l. 76.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account