OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021R.

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Krystiana, który dzisiaj poprowadzi Parafialny Wielkopostny Dzień Skupienia. Nauka podczas każdej mszy św. Ks. Krystian powie kazanie również podczas Gorzkich Żali.
 2. W tym tygodniu w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 12.00, 18.00. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez nowennę, którą odmawiamy po każdej mszy św. wieczornej.
 3. Nabożeństwa pokutne w naszym kościele – droga krzyżowa z udziałem dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30, z udziałem dorosłych w piątek bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
 4. Abyśmy mogli skorzystać z sakramentu pokuty od jutra dwóch kapłanów od godz. 17.30 aż do świąt będzie spowiadać, a w piątek od godz. 16.00 w sakramencie pokuty będą nam pomagać kapłani spoza parafii. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, które mówi aby przynajmniej raz w roku spowiadać się, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. W związku z szalejącą pandemią zwracamy się z prośbą o zachowywanie dystansu, noszenie maseczek zakrywających usta i nos, i dokładnej dezynfekcji rąk. Prosimy o przypominanie tego szczególnie dzieciom i młodzieży.
 5. Za tydzień przypominamy o zmianie czasu na letni.
 6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Prosimy o przyniesienie palm do poświęcenia. Najpiękniejsze są te zrobione przez nas, ale jeśli ktoś pragnie zakupić palmę, mieszkańcy Wojcieszyna przed mszą św. na placu kościelnym będą rozprowadzać palmy. Całkowity dochód przeznaczony jest na budowę kościoła w Wojcieszynie.
 7. Pragniemy poinformować z radością, że parafia podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem „ AWIS” z Nowogardu. Dzięki tej współpracy w Wojcieszynie i być może przy kościele parafialnym zostanie zagospodarowany teren i powstaną piękne ogrody. Parafia dziękuję Stowarzyszeniu „ AWIS” za życzliwość i piękny dar. Przy tworzeniu tego ogrodu będą zaangażowani również mieszkańcy Wojcieszyna. Powstanie miejsce, w którym będzie można odpocząć.
 8. Za tydzień w Karsku zostaną poświęcone dwa nowe witraże umieszczone w ścianie prezbiterium ukazujące Matkę Bożą i św. Jana. Parafia wsparła to dzieło kwotą 10 tys. zł. Pozostałe środki pozyskała wspólnota w Karsku. Postaramy się pokazać te witraże na naszych portalach społecznościowych, oraz w najnowszym wydaniu Biuletynu.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.
 10. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 11. Modlitwę obiecujemy Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia.
 12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składajmy w zakrystii u siostry Danieli.
 13. Bóg zapłać mówimy wszystkim wspierającym parafię ofiarami na tacę i na konto. Dziękujemy za ofiary na cele charytatywne i na kwiaty do Bożego Grobu.
 14. Pożegnaliśmy śp. Wiesława Nowaczyka l. 64. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account