OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08.2021R.

  1. We wtorek wspomnienie św. Jacka, w piątek św. Bernarda, w sobotę św. Piusa X.
  2. Dzień odpustu parafialnego – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to również rocznica cudu nad Wisłą. Msze w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę. Główna msza św. o godz. 11.00.Dodatkowa msza św. o godz. 15.00 z obrzędem namaszczenia chorych. Słowo Boże głosi o. Jan Piątkowski – dominikanin. Na każdej mszy św. poświęcenie bukietów kwiatów, ziół i zbóż. Bukiety można nabywać przy wyjściu z kościoła. Bukiety zostały przygotowane przez mieszkańców Wojcieszyna. Po mszach zapraszamy wszystkich na festyn parafialny. Jest smaczne domowe ciasto, chleb pieczony według tradycyjnej receptury, placki ziemniaczane, bigos. Spożywać można na miejscu lub zabrać do domu. Organizujemy zabawę fantową. Sponsorem głównej nagrody jest związek celowy gmin R -21. Nagrody ufundowali również p. Adam Fedeńczak, p. Krystyna Łazarz, p. p. Dariusz Szulejko, p. Jarosław Koladyński, p. Janusz Sienkiewicz. Dziękujemy cukierni Marysieńka, piekarni Karsk, piekarni Pędziszczak. Wsparli nas również kwiaciarnia U Marysi, sklep Twój Dom, Restauracja Neptun. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli fanty i upiekli ciasto, oraz pomogli w przygotowaniach do odpustu parafialnego.
  3. Dziś Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Andrzej, któremu podziękujemy za 4 lata posługi w naszej parafii. Na fliliach ks. Andrzej pożegna się w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W czwartek po mszy wieczornej modlitwa przy relikwiach bł. ks. Popiełuszki.
  5. Siostry Maksymilia i Daniela posługujące w naszej parafii obchodzą w tym roku srebrny jubileusz ślubów zakonnych. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do wspólnej modlitwy w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00.
  6. Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Myśliborza w dniach od 23.08 do 25.08. Wszelkie dodatkowe informacje na:  facebook.com/mysliborska/ Zachęcamy do pielgrzymowania.
  7. Pożegnaliśmy śp. Barbarę Sobczyńską, śp. Iwonę Tatara, śp. Ryszarda Staniaka i śp. Zdzisława Chorbacza. Wieczny odpoczynek.

 

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account