OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 12 czerwca 2022

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
  • środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
  • piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.
 1. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją – serdecznie zapraszamy!
 2. We wtorek, 14 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18.40 zapraszamy dzieci przedszkolne oraz z klasy I i II na próbę sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Tego dnia w naszej parafii modlitwa za wstawiennictwem Św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz błogosławieństwo relikwiami.
 3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Na Mszy Św. O godz. 11.00 uczniowie klas 4 będą świętowali rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Msze Święte tego dnia według następującego porządku godz. 7.00; 9.30; 11.00;18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: 1. Grupa modlitwy kontemplacyjnej i Apostołki Zmartwychwstania; 2. Młodzież i ministranci; 3. Koła Różańcowe; 4. Pracownicy Kościoła i Rada Parafialna oraz rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi i feretronów. Dziewczynki, zwłaszcza komunijne i rocznicowe, ale również z klasy I i II zapraszamy do sypania kwiatów. Prosimy, by rodzice zadbali o kwiatki do sypania przed Najświętszym Sakramentem.  W kościołach filialnych Msze Św.; o godz. 9.00 w Karsku i Wojcieszynie, o godz. 14.00 w Dąbrowie i Olchowie.
 4. Tradycyjna oktawa Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną codziennie po Mszy Świętej o godz.18.00 i w sobotę po Mszy o godz. 9.00
 5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00; w sobotę po porannej Mszy Św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy!
 6. W piątek, 17 czerwca przypada 31 rocznica przyjęcia Sakramentu Święceń przez ks. Proboszcza. Msza Święta w intencji Szanownego Jubilata i kolegów rocznicowych w Kościele filialnym w Wojcieszynie o godz. 11.00. Otoczmy szanownych jubilatów modlitwą, na którą serdecznie zapraszamy.
 7. Nasza parafia od 7-13 sierpnia organizuje wakacyjny wyjazd religijno-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży w góry do Białego Dunajca i Zakopanego. Szczegółowe informacje dostępne na plakatach oraz u ks. Karola i s. Maksymilii. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 8. W minionym tygodniu zasnęli w Chrystusie: Franciszek Glanc lat 63, Wacław Kozak lat 68. Niech dobry Bóg udzieli im przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogli znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account