TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 czerwca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny w naszej parafii dziękujemy Bogu za 50 lat naszej Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W ramach dziękczynienia odśpiewamy Hymn Ciebie Boga wysławiamy, dziękując Bogu za błogosławieństwo i prosząc o dalszą opiekę.
  W tym tygodniu patronują nam:
  • wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
  • środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.
  • piątek, 1 lipca – Św. Otton bp, patron naszej Archidiecezji, apostoł Pomorza.
 2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej Świątyni Msze Św.: 7.00; 12.00; 18.00. W kościele Filialnym w Olchowie odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystej Eucharystii o godz.19.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Paweł Ostrowski.
 3. W czwartek, 30 czerwca, w ramach wizytacji kanonicznej w Wojcieszynie, Ks. Bp. Henryk Wejman poświęci 2 obrazy ołtarzowe i malowidło ścienne, przedstawiające scenę Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 18.00.
 4. W sobotę, 2 lipca, ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego Wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Koronacja ta jest wotum wdzięczności Matce Bożej za 50 lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Nasza Parafia organizuje dwie grupy pielgrzymkowe: 1. Autokarową - organizuje Pani Zofia Czerniakowska. Wyjazd o godz. 9.30 z Placu Kościelnego. Koszt 30 zł, zapisy w zakrystii. 2. Rowerową - organizuje Pan Zenon i Pan Zbigniew. Zbiórka na Placu Kościelnym o godz. 8.00. Zapraszamy również do indywidualnego pielgrzymowania na w/w uroczystości.
 5. Od piątku, 1 lipca przechodzimy na letni porządek odprawiania nabożeństw: Msze św. codziennie o godz. 8.00 i 19.00; w sobotę: 9.00 i 19.00; w niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00, 20.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 18.00; o godz. 19.00 Msza Święta w intencji zmarłych w czerwcu parafian. Zapraszamy rodziny i znajomych, będących w żałobie. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Dziękujemy firmie budowlanej Pana Sławomira Serafina za wykonanie prac remontowo-budowlanych przy naszej Świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę, 3 lipca Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na ko-lonie letnie dla dzieci.
 9. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 19.30.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: Rajmunda Bojarskiego lat 94, Teresę Świątek lat 94, Halinę Wacławek lat 63, Cezarego Andrzejczaka lat 47, Józefa Parzniewskiego lat 72. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account