OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV NIEDZIELA ZWYKŁą (03.07.2022)

 1. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: we środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele
  od 01 lipca do 31 sierpnia 2022 roku: w niedzielę Msze św. odprawiane będą
  o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 20.00; w dni powszedni o godz. 8.00 i 19.00 a w soboty
  o godz. 9.00 i 19.00. Biuro parafialne,w lipcu i sierpniu 2022, będzie czynne we wtorek
  i czwartek od godz. 19.30.
 3. Dziś jak i w następną niedzielę (10 lipca) po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary na wsparcie organizacji kolonii dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas Diecezjalny.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwa wspólnoty o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.00 i 19.00. Po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 5. W dniu 08 lipca 2022 o godz. 19.45 w naszym kościele odbędzie się Koncert Uczestników Akademii Wokalno – Aktorskiej pod opieką pani prof. Ewy Filipowicz – Kosińskiej z Akademi Sztuki w Szczecinie. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.
 6. Pragniemy poinformować, że od 13 -16 lipca odbędą się w naszym kościel na Mszach św. wieczornych rekolekcje przed przyjęciem Szkaplerza NMP z Góry Karmel. Zapraszamy zainteresowane osoby.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w 37 Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę
  w terminie 25 lipca – 13 sierpnia oraz Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w terminie 23 - 25 sierpnia. Bliższe informacje na stronach internetowych pielgrzymek.
 8. Przypominamy, że 10 lipca (niedziela) będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Prosimy w tym dniu o modlitwę w intencji przebaczenia i pojednania między naszymi narodami.
 9. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej.
 10. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
 11. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mieczysław Zwierzak (l. 66), śp. Jerzy Gaczkowski (l. 77).

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account