OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELA ZWYKŁĄ (10.07.2022)

1. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Benedykta patrona Europy, we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we środę wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek wspomnienie św. św. Bonawentury, w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.

2. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele od 01 lipca do 31 sierpnia 2022 roku. Biuro parafialne, w lipcu i sierpniu 2022, będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.30.

3. Przypominamy, że w poniedziałek 11 lipca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Prosimy o modlitwę w intencji przebaczenia i pojednania między naszymi narodami.

4. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary na wsparcie organizacji kolonii dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas Diecezjalny.

5. We środę (13 lipca) po Mszy św. o godz. 19.00 zaparaszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o zabranie świec.

6. We czwartek (14 lipca) po Mszy św. wieczornej będziemy zanosić modlitwy przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbego.

7. Pragniemy poinformować, że od 13 -16 lipca odbędą się w naszym kościel na Mszach św. wieczornych rekolekcje przed przyjęciem Szkaplerza NMP z Góry Karmel. Zapraszamy zainteresowane osoby.

8. Zachęcamy do uczestnictwa w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie 25 lipca – 13 sierpnia oraz Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  w Myśliborzu w terminie 23 - 25 sierpnia. Bliższe informacje na stronach internetowych pielgrzymek.

9. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej.

10. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

11. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp Marianna Rynkel (l. 92), śp. Anna Antczak (l. 64), śp. Zdzisław Jarmużek (l. 66), śp. Jan Jarząb (l. 52).

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account