OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁą (24.07.2022)

 1. W tym tygodniu patronują nam:
  • - poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
  • - poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof, męczennik, patron kierowców i podróżujących;
  • - wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
  • - piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościeleod 01 lipca do 31 sierpnia 2022 roku: Biuro parafialne, w lipcu i sierpniu 2022, będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
 3. Dziś po każdej Mszy św., na placu przy kościele będziemy święcić pojazdy z racji poniedziałkowego wspomnienia św. Krzysztofa. Dziś wspieramy ofiarami Fundację Miva Polska, która funduje pojazdy dla misjonarzy. Ofiary prosimy składać po Mszy św. do znajdujących się w kościele skarbon.
 4. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w terminie 23 - 25 sierpnia. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Jutro (poniedziałek) wyrusza z Pustkowa 38 Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
 5. Zbliża się Odpust Parafialny. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie fantów na loterię oraz zgłaszanie się osób, które chcą upiec ciasto.
 6. Katedra Szczecińska pw. Św. Jakuba Apostoła zaprasza na odpust. Bliższe informacje na stroni internetowej Katedry w Szczecinie.
 7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej.
 8. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account