DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 sierpnia 2022

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która szczególnie w sierpniu prowadzi pielgrzymów do Jasnogórskiego sanktuarium.

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik, prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
 • wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy;
 • środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik;
 • czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara, dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji w sposób szczególny pochylamy się nad tajemnicą miłości Boga ukrytej w Eucharystii. Również dziś w naszej wspólnocie gościmy o. Jana z Ukrainy -dominikanina, który od wielu lat posługuje na Ukrainie. Po błogosławieństwie przy głównym wyjściu z Kościoła będzie zbierał ofiary na potrzeby klasztoru, w którym posługuje.
 2. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 serdecznie zapraszamy, by najlepszej matce powierzać nasze trudne sprawy.
 3. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie; różaniec i procesja po Mszy Św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
 4. Nasz parafialny zespół Caritas kontynuuje wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. W ramach programu Spiżarnia Caritas w każdy wtorek przekazujemy im żywność o krótkim terminie ważności ze sklepów Biedronka.
 5. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię parafialną, jaką organizujemy w ramach obchodów odpustu parafialnego. Nasze parafianki w sposób szczególny zachęcamy do zrobienia domowych wypieków na wspólne świętowanie.
 6. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy w najbliższą Niedzielę 14 sierpnia Eucharystią z Wigilii Wniebowzięcia NMP o godz.18.00. Po Mszy Św., której będzie przewodniczył ks. Dziekan Krzysztof Bochnak z Łobza, były wikariusz z naszej parafii, zapraszamy na wspólna biesiadę.
 7. Zgodnie z zapowiedzią od dzisiaj 07-13 sierpnia dzieci i młodzież z naszej parafii oraz rówieśnicza grupa ukraińskojęzyczna pod opieką ks. Karola i s. Maksymilii rozpoczyna wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do Zakopanego. Celem wspólnych wakacji jest integracja i spotkanie z Panem Bogiem, który ofiaruje nam piękny świat. Wyjazd jest wsparty przez Urząd Gminy Nowogard, Konferencję Episkopatu Polski, Caritas naszej Archidiecezji, Nadleśnictwo w Nowogardzie i Zgromadzenie Sióstr Opatrzności. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to szczytne przedsięwzięcie.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Edward Domagalski lat 65, Wiesław Mazur lat 61, Marlena Raznowska lat 42, Czesław Sprysiak lat 61. Wypraszajmy im dar życia wiecznego naszą modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account