DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  W tym tygodniu patronują nam:
  - środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
  - sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.
 2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 3. We wtorek, 23 sierpnia decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
 4. W środę, 24 sierpnia w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
 5. W piątek, 26 sierpnia przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Po Mszy Św. o godz. 19.00 ks. Waldemar zaprasza na czuwanie modlitewne w naszej świątyni do godz. 21.00.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Festynu w dzień Odpustu parafialnego. Wszystkim sponsorom i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 7. W poniedziałek, 22 sierpnia w kościele filialnym w Wojcieszynie będą prowadzone prace związane z montażem Sygnaturki. Osoby zainteresowane zapraszamy od godz. 12.00
 8. Organizujemy 9-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (Izrael i Jordania) w dniach od 10-19 października cena takiego wyjazdu to 6 800 zł. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii i u ks. Karola. Serdecznie zapraszamy!
 9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Sabinę Płachecką lat 67. Niech Bóg oczyści ich z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account